Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Jest nowoczesna, lekka i opływowa. Bryła nowego hotelu nad polskim morzem

red

Polskie kurorty raczej nie kojarzą się z dobrą, nowoczesną architekturą. To raczej mieszanka stylów, chaosu i tego, jak w okresie transformacji wyobrażaliśmy sobie luksus. Na to wszystko nałożył się brak miejscowych planów zagospodarowania i często prowizoryczne rozwiązania, które zostały na lata. Czy nowy hotel w nadmorskim Pobierowie zwiastuje jakościową zmianę architektury wypoczynkowej?

W nadmorskim Pobierowie niedaleko Gryfic powstał nowoczesny czterogwiazdkowy hotel. Jego bryła daleka jest od tego, do czego przywykliśmy w Polskich kurortach. Jest nowoczesna, dynamiczna i wnosi powiew świeżości, z którego kiedyś zawsze słynęły nadmorskie miejscowości. Budynek został zaprojektowany przez duet architektów Piotra Michalewicza i Mateusz Tańskiego.

Architektura hotelu odcina się od tego otoczenia - jest jasna, lekka i opływowa. Szklana fasada przywołuje skojarzenia z falami i wydmami odległej o kilkadziesiąt metrów plaży. Spływając ze szczytu budynku w łagodnych łukach z giętego szkła, zaciera granicę pomiędzy dachem a elewacją, przechodząc w posadzkę otwartego placu przed budynkiem - mówią architekci o swoim projekcie

Elewacja podzielona jest pionowym rytmem przeszkleń odpowiadających wewnętrznemu rozmieszczeniu pokoi hotelowych, z których każdy posiada loggie rozmieszczone pomiędzy jasnymi pasami elewacji. Tylna elewacja powtarza rytm frontu.

Posadzka placu przed hotelem ukształtowana w tym samym rytmie co elewacja i łagodnym łukiem przechodzi w ścianę frontową, a następnie w krzywiznę dachu.

Wnętrze obiektu to 44 pokoje i apartamenty, a także bar i restauracja, gabinety odnowy biologicznej oraz strefa SPA z dwoma basenami oraz saunami. W podziemiu zlokalizowano klub, który w razie potrzeby można zaadaptować na sale konferencyjne.

Udostępnij

Przeczytaj także

Olszynki Park w Rzeszowie to najwyższy mieszkalny wieżowiec w Polsce. Osiągnął już docelową wysokość - 220 metrów
Rewitalizacja w centrum miasta. Sposób na zahamowanie „pustynnienia”?
W Sieradzu powstanie Centrum Folkloru Województwa Łódzkiego. Budynek i wystawa stała to projekt Nizio Design International

Polecane

Kurorty jak tanie jarmarki? Stop! Wnętrza hotelu w Sopocie
Islandzkie kryształy. Projekt schroniska dla wędrowców po magicznej wyspie
[ŁEBA] Drewno i liny okrętowe. Powstanie nowe Muzeum Morskie

Skomentuj:

Jest nowoczesna, lekka i opływowa. Bryła nowego hotelu nad polskim morzem

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej