Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Drugi budynek kompleksu Silesia Business Park oddany do użytku

red

W Katowicach zakończyły się prace nad budową drugiego budynku w kompleksie Silesa Business Park. Cały kompleks docelowo będzie się się z czterech jedenastopiętrowych, prostych biurowców różniących się między sobą ułożeniem poziomych pasów na elewacji.

Silesia Business Park w Katowicach
Silesia Business Park w Katowicach
Skanska

Prace nad budynkiem B kompleksu Silesia Business Park zajęły 14 miesięcy od rozpoczęcia budowy wieży biurowej. To drugi gotowy budynek. Obecnie trwają już prace nad budową trzeciego z czterech planowanych 52-metrowych biurowców.

Silesia Business Park będzie nowoczesnym kompleksem biznesowym, złożonym z czterech budynków klasy A o docelowej powierzchni 48 000 mkw, certyfikowanym w LEED Gold. Każdy z budynków zaoferuje 12 000 mkw. powierzchni najmu i będzie składał się z dwunastu kondygnacji naziemnych. Do dyspozycji najemców zostanie przekazanych 600 miejsc parkingowych.

Ciekawostką jest, ze w podziemnym parkingu zlokalizowane będą baterie do ładowania samochodów elektrycznych oraz szatnie z prysznicami dla osób, które będą dojeżdżały do pracy rowerem.

Budynki mają bardzo prostą formę z pasmowym okładem okien. Jednak dzięki zastosowaniu w pasach między oknami aluminiowych elementów w trzech kolorach i różnej szerokości i konfiguracji nie są monotonne i tworzą ciekawą, ożywioną mozaikę.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

Projekt architektoniczny kompleksu powstał w pracowni Medusa Group. Generalnym wykonawcą jest Skanska S.A.

______________________________________________________________________

Skomentuj:

Drugi budynek kompleksu Silesia Business Park oddany do użytku