Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Architektura według IKEA? Kompleks biurowy we Wrocławiu

red

Grupa Ikea to nie tylko sklepy z meblami. To także wiele gałęzi biznesu, w tym... usługi developerskie. We Wrocławiu trwa budowa nowego kompleksu biurowego, który docelowo ma się składać z ośmiu budynków.

Firma Vastint Poland, która należy do Inter Ikea Property Division realizuje we Wrocławiu inwestycję polegającą na budowie kompleksu ośmiu budynków biurowych połączonych wspólnym ogrodem. Pierwszy etap obejmujący budowę trzech budynków, którego generalnym wykonawcą jest firma Budimex, osiągnął już poziom terenu - oznacza to, że zakończyły się już wszelkie prace ziemne i fundamentowe, a budowa będzie się już wznosić do góry.

Fundamenty zostały zrealizowane w technologii "białej wanny" - technologia ta zapewnia dużo większą odporność budynku na działanie wszelkich wód gruntowych. Do realizacji podziemnej części wykorzystano 22.600 m sześc. betonu oraz 4.200 ton stali zbrojeniowej.

Budynki Business Garden Wrocław zaprojektowała pracownia APA Wojciechowski. Projekt posiada precertyfikację LEED i wiele proekologicznych rozwiązań m.in. zmniejszających zużycie wody i energii elektrycznej.

Prace nad pierwszym etapem mają zakończyć się w grudniu 2016 roku. Zaoferuje około 37 tys. m kw. powierzchni, cały kompleks ok 110 tys. m kw. Między budynkami powstanie duży ogród z urządzoną zielenią, miejscami parkingowymi oraz urządzeniami rekreacyjnymi.

Zobacz na mapie gdzie powstają nowe obiekty Business Garden Wrocław:

    Więcej o:

Skomentuj:

Architektura według IKEA? Kompleks biurowy we Wrocławiu