Nowy Aleksanderhaus we Wrocławiu. Biurowiec inspirowany modernizmem
Nowy Aleksanderhaus to inwestycja firmy i2 development polegająca na rewitalizacji istniejących obiektów w centrum Wrocławia. Budynek starej przychodni zmieni się w nowe centrum biznesu.

Przy placu Jana Pawła we Wrocławiu znajduje się modernistyczny budynek nieczynnej przychodni. Niebawem ruszy jego przebudowa. Firma i2 development postanowiła nawiązać do tradycji miejsca i znajdującego się tu przed wojną budynku banku braci Henschela i Jakoba Alexander i zmienić funkcję obiektu na biurową.
Budynek zyska całkowicie nową elewację z podkreślonym modernistycznym pasmowym układem okien oraz zostanie wyposażony w systemy obniżające zużycie energii i wody. Zyska podwieszane sufity i podłogi techniczne, które ułatwią aranżację wewnętrznych przestrzeni. Poza biurami na parterze budynku znajdą się także punkty handlowo-usługowe.
Budynek jest częścią modernizowanego przez nas kompleksu mieszkalno-usługowego w ścisłym centrum Wrocławia. Koncepcja zakłada stworzenie miejsca, gdzie z przyjemnością będzie się przebywać, żyć i pracować. Czerpiemy z dziedzictwa historycznego i adaptujemy je do nowoczesności. Prosta bryła „Nowego Alexanderhous” pozwala w sprawny sposób przystosować obiekt do nowoczesnych rozwiązań biurowych i rosnących wymagań i oczekiwań ludzi biznesu - mówi Marcin Misztal, wiceprezes Zarządu i2 Development.
Wraz z realizowaną w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycją adaptacji budynków zabytkowego szpitala na cele mieszkaniowe pojawia się spora szansa na ożywienie zamkniętych budynków i przywrócenie miastu dużego fragmentu Bulwarów Staromiejskich.
Obejrzyj istniejący budynek przychodni:
- Więcej o:
Wrocław: Lofty w zabytkowym szpitalu [WIZUALIZACJE]
Wrocław: nowa szkoła muzyczna już gotowa [WIDEO]
Trwa budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Poznaniu. Powstaje "podziemne serce" muzeum
Kościół św. Stanisława Kostki we Wrocławiu - monumentalny i piękny
PKP broni decyzji o rozbiórce postmodernistycznego dworca. Jakie mają argumenty?
Wieża Górnośląska w Poznaniu - budynek, który wyprzedził epokę
Ciechanów: wieża ciśnień jak "pączek z dziurką". Otwarto ją w 1976 roku
Zabytkowy, urokliwie położny dworzec kolejowy Pilchowice-Zapora na sprzedaż. Można go kupić za 160 tys złotych