Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Trzy hektary biur, sklepy i supermarket. Miasteczko Wilanów staje się prawdziwym miastem?

red

Warszawskie Miasteczko Wilanów to gigantyczna inwestycja, która ma tyle samo zwolenników, jak i przeciwników. Z jednej strony to wielokrotnie nagradzana, jedna z nielicznych realizacji opartych na masterplanie spójny rozwój całego osiedla. Z drugiej - boryka się z niedoborem infrastruktury miejskiej i społecznej i trochę przypomina sypialnię. Czy jest szansa na likwidację tych niedogodności?

Miasteczko Wilanów to duży fragment miasta projektowany na terenach byłych pól SGGW. Wznoszone na podstawie masterplanu osiedle zyskało wiele nagród urbanistycznych. Jednak już niemal od początku boryka się z licznymi problemami wynikłymi z powodu braku infrastruktury. Deweloperzy wybudowali bloki i zamiast samowystarczalnego miasta w mieście powstało kolejne duże osiedle pełniące funkcję sypialni dla innych rejonów Warszawy.

Sytuacja powoli się zmienia. Niedawno otwarto tam żłobek i szkołę podstawową, pierwsze przychodnie i prywatny szpital oraz ukończono budowę nowego wilanowskiego ratusza. Trwają też prace nad dwiema nowymi galeriami handlowymi.

Do wszystkich tych inwestycji należy dodać oddany właśnie do użytku nowy biurowiec na zbiegu ulic Przyczółkowej i Klimczaka. Nowa inwestycja zapewni miejsca pracy. Mieści też wiele sklepów i supermarket.

Budynek Royal Wilanów zaprojektowany przez pracownię JEMS to największy tego typu budynek na Wilanowie. Wewnątrz znajduje się prawie 30 tys. m kw. biur oraz prawie 7 tys. m kw. handlu i usług takich jak kawiarnie, restauracje czy pralnia. Pod ziemią na trzech kondygnacjach znajdzie się miejsce na 1 000 samochodów.

Od południa budynek przypomina formą rogalik i otacza kolisty teren, który w planie zapisany jest jako miejski plac. Po wybudowaniu sąsiednich budynków ma zyskać elegancką nawierzchnię oraz zostać otoczony rozmieszczonymi po okręgu fontannami tryskającymi z posadzki.

Czy kolejne inwestycje w Miasteczku Wilanów przyczynia się do jego rozwoju i czy z miasteczka otrzymamy prawdziwe miasto?

Zobacz na mapie, gdzie powstał kompleks Royal Wilanów:

    Więcej o:

Skomentuj:

Trzy hektary biur, sklepy i supermarket. Miasteczko Wilanów staje się prawdziwym miastem?