Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Plac Unii City Shopping gotowy. Co sądzicie o następcy kultowego Supersamu? [ZDJĘCIA]

red

Dużo biur i sklepów. Najnowsze w Warszawie centrum handlowe w obiektywie uchwycił fotograf Piotr Krajewski (www.a-pk.pl)

Plac Unii to kompleks, w którego najniższej części znajduje się galeria handlowa. Jej otwarcie nastąpiło w połowie października. Cały zespół biurowo-handlowy został zaprojektowany przez pracownię APA Kuryłowicz & Associates. Budowa Placu Unii wzbudziła sporo kontrowersji. Przed laty w tym miejscu stał modernistyczny pawilon Supersamu, który został zburzony w 2006 r.

Po starym pawilonie zostały już tylko wspomnienia. Inwestor nie odciął się jednak całkowicie od przeszłości. We wnętrzu powstał nowy sklep Supersam, którego ściany zdobią fototapety przypominające o dawnym budynku.

Na poziomie parteru fasadę Placu Unii zdobią powycinane otwory w kształcie trójkątów. Wyżej jego elewacja jest niemal całkowicie biała. Biel tę przełamują różnej wielkości okna. W sumie Plac Unii tworzą trzy budynki. Najwyższy z nich ma 90 metrów wysokości i 21 pięter, niższe posiadają po 6 pięter. Dodatkowo w budynku znalazł się podziemny parking, który jest gotowy pomieścić 800 pojazdów. Koszt budowy całego kompleksu to niemal 500 mln zł.

    Więcej o:

Skomentuj:

Plac Unii City Shopping gotowy. Co sądzicie o następcy kultowego Supersamu? [ZDJĘCIA]