Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Urząd Marszałkowski i Centrum Konferencyjne w jednym. Nowy budynek z Lublina

Piotr Nef

W zeszłym roku w Lublinie powstał nowy budynek przeznaczony na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego. Nowa siedziba umożliwiła przeniesienie wydziałów z różnych budynków i zgromadzenie większości z nich pod jednym dachem. W nowym obiekcie znalazło się także miejsce na nowoczesne centrum konferencyjne z jedenastoma salami.

Przenosiny do nowej siedziby i możliwość załatwienia w jednym miejscu wielu spraw to wygodne rozwiązanie zarówno dla petentów, jak i dla samych urzędników. Nowoczesne centrum konferencyjne w centrum miasta na pewno ucieszy lokalny biznes i mieszkańców, którzy będą mogli brać udział w różnych wydarzeniach. Jak w tym rachunku korzyści wypada architektura nowego gmachu?

Budynek raczej nie stanie się ikoną - ma dość spokojną formę budującą regularne pierzeje otaczających ulic. Budynek autorstwa pracowni Projekt Polsko - Belgijska Pracownia Architektury to okazały gmach którego elewacja została podzielona na segmenty różniące się między sobą materiałami elewacyjnymi i sposobem kształtowania elewacji. Znajdziemy tu między innymi kamienne okładziny i regularne układy okien, jak również przeszklony, zaokrąglony narożnik stanowiący efektowne wejście do centrum konferencyjnego. Całość łączy oszczędne traktowanie detalu, utrzymanie tych samych linii w poszczególnych partiach budynku czy takie samo wycofanie ostatniej kondygnacji.

Dzięki tym rozwiązaniom bryła w której znalazło się blisko 18 000 m kw powierzchni użytkowej nie przytłacza swoim rozmiarem otaczającej przestrzeni, a jednocześnie zachowuje spójny nowoczesny wygląd.

We wnętrzu znalazło się centrum Konferencyjne z 11 niezależnymi salami, z których największa może pomieścić do 500 osób oraz Urząd Marszałkowski z przestrzenią dla interesantów oraz miejscami pracy dla ok 800 urzędników. Na szczycie obiektu zlokalizowano też restaurację z tarasem widokowym, a pod ziemią na trzech kondygnacjach zlokalizowany został parking.

    Więcej o:

Skomentuj:

Urząd Marszałkowski i Centrum Konferencyjne w jednym. Nowy budynek z Lublina