Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rewitalizacja warszawskiej kamienicy. Na czas remontu zamiast reklam - sztuka [KONKURS]

red

Wyjątkowa warszawska kamienica z ulicy Poznańskiej odzyska dawny blask, a na czas remontu siatka zabezpieczająca zamiast prezentowania reklam zostanie oddana w ręce artystów. Inwestor zorganizował konkurs stworzenie projektu graficznego siatki wizerunkowej, która opatrzona podpisem autora, zostanie zawieszona na fasadzie kamienicy przy ul. Poznańskiej 37.

Poznańska 37 - wizualizacja kamienicy po remoncie
Poznańska 37 - wizualizacja kamienicy po remoncie
ICON REAL ESTATE SP. Z O.O.

Firma ICON REAL ESTATE SP. Z O.O. realizuje projekt restauracji kamienicy w Warszawie przy ulicy Poznańskiej. Budynek pochodzi z lat 1903 -1904. Pierwszym włascicielem kamienicy kamienicznik Boruch Zybert. Ze względu na walory architektoniczne i duży stopień autentyzmu budynku, zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi, rewitalizowana i rozbudowywana kamienica zachowa skalę istniejącej bryły, a także zabytkowy wystrój architektoniczny w niezmienionej formie.

Pod odnowionym obiektem przewidziano trójkondygnacyjny parking wyposażony w windę samochodową, który pomieści 21 samochodów. Odnowione zostaną także elewacje i wnętrza zabytkowego obiektu.

Na parterze wyremontowanej kamienicy przewidziano ogólnodostępne funkcje usługowe. Na ten cel zostanie również wykorzystany wewnętrzny dziedziniec, nad którym pojawi się szklane zadaszenie. Wyższe kondygnacje przeznaczone zostaną na część biurową. Funkcja ta znajdzie się też w przebudowanym strychu kamienicy, która po podniesieniu dachu zrówna się wysokością z sąsiednimi budynkami.

ZOBACZ WIZUALIZACJE>>>

KONKURS

Remonty zabytkowych obiektów zawsze cieszą. Tym razem jest jeszcze jeden powód do radości. Często na czas remontu elewacje budynków zasłaniają szpetne reklamy. Często prace remontowe są celowo przedłużane, lub wręcz jedynie pozorowane, aby jak najdłużej czerpać zysk z wynajmu powierzchni reklamowej. Tym razem, będzie zupełnie inaczej.

Remont rzeczywiście ma przywrócić kamienicy dawną świetność, a niezbędna z punktu widzenia bezpieczeństwa przechodniów siatka zabezpieczająca zostanie oddana w ręce artystów. Firma ICON REAL ESTATE SP. Z O.O. ogłosiła konkursstworzenie projektu graficznego siatki wizerunkowej, która opatrzona podpisem autora, zostanie zawieszona na fasadzie kamienicy przy ul. Poznańskiej 37 w czasie trwania prac rewitalizacyjnych.

Konkurs trwa do 31 stycznia 2016 roku, a jego uczestnikami mogą zostać studenci wszystkich kierunków artystycznych warszawskich uczelni wyższych publicznych i niepublicznych. Zwycięska praca zostanie wyeksponowana na fasadzie budynku, a jej twórca otrzyma najnowszy iPad Pro w komplecie z Apple Pencil.

Siatka nie będzie służyła celom reklamowym. Jej zadaniem jest pokazanie potencjału nie tylko samej Kamienicy, ale też całej ulicy Poznańskiej i zachowanie ducha kreatywności tego miejsca. Warto bowiem przypomnieć, że tym co wyróżnia budynek, oprócz doskonałej lokalizacji i wyjątkowej architektury jest fakt, że przez 13 lat mieszkał tu i tworzył poeta Miron Białoszewski.

Chcemy aby Poznańska 37 znów była przestrzenią otwartą dla sztuki. To dla nas ważne, żeby na każdym etapie rewitalizacji pamiętać o historii ulicy i związanymi z nią ludźmi. Dlatego zależy nam, aby fasada budynku, także na czas remontu świadczyła o unikalnym i kreatywnym charakterze tego miejsca, a nie była tylko przestrzenią reklamową - mówi Bartosz Puzdrowski, Członek Zarządu ICON Real Estate.

Więcej informacji o konkursie oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.poznanska37.com.

    Więcej o:

Skomentuj:

Rewitalizacja warszawskiej kamienicy. Na czas remontu zamiast reklam - sztuka [KONKURS]