Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wielki handel w Katowicach. Nowa galeria handlowa z konkursem na miejski plac

red

W Katowicach powstanie nowoczesne centrum handlowe. Aby nowe miejsce na mapie Katowic znalazło uznanie wśród mieszkańców śląskiej aglomeracji Echo Investment postanowiło stworzyć przed obiektem miejski plac, do którego zaprojektowania w ramach konkursu zaprosiło kilka znanych pracowni architektonicznych.

Galeria handlowa Echo Katowice
Galeria handlowa Echo Katowice
Echo Investment

Nowy Katowicki obiekt - Galeria Echo Katowice powstanie w pobliżu autostrady A4 koło ronda na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kolejowej - taka lokalizacja ma zapewnić wygodny dojazd do galerii.

W ramach zachęty do korzystania z galerii zaplanowano także bogaty i różnorodny program najemców. We wnętrzach znajdą się sklepy, food court, kawiarnie, sale sportowe oraz centrum medyczne. Wszystko zostanie rozplanowane na trzech poziomach, na które będzie można się dostać bezpośrednio ze stojącego obok wielopoziomowego parkingu. Wśród atrakcji czekających na odwiedzających znajdzie się m.in 7-salowe kino, klub bilardowy, strefa Kids Play, klub fitness, korty do squasha i badmintona oraz dwie restauracje z tarasem zewnętrznym. Projekt budynku opracowała pracownia Mofo Architekci.

Ale atrakcją ma być także zewnętrzny plac znajdujący się przed głównym wejściem do budynku.

Chcemy, aby plac był wyjątkowym miejscem dlatego zorganizowaliśmy konkurs na zaprojektowanie unikalnej przestrzeni zewnętrznej, do którego zaprosiliśmy trzy doświadczone biura projektowe: MOFO, RSPLUS i JRK72. Aktualnie trwają już prace projektowe. Pierwsze propozycje poznamy w połowie lutego, a konkurs rozstrzygniemy pod koniec miesiąca. Mamy nadzieję, że wynikiem naszej współpracy będzie stworzenie atrakcyjnej przestrzeni miejskiej, nowego „placu głównego” dla południowych Katowic. Będziemy się wzorować na najlepszych projektach europejskich, tak aby stworzyć nowoczesną przestrzeń zachwycającą architekturą krajobrazu, przyjazną i zintegrowaną z otoczeniem - mówi o planowanym placu Jarosław Czapski, architekt z Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

Wnętrza nowej galerii mają być doświetlone za pomocą przeszkleń znajdujących się w dachu budynku - światło ma docierać do niższych kondygnacji przez rozległe otwarcia wewnątrz obiektu. Zaplanowano także strefę szerszych miejsc parkingowych ułatwiających korzystanie z parkingu dla rodzin z dziećmi oraz specjalną strefą z parkingiem dla rowerów objętą monitoringiem i zaopatrzoną w stanowiska do samodzielnej naprawy rowerów.

Nowa galeria wpisuje się w plany stworzenia w najbliższej okolicy nowej intensywnej zabudowy, która ma zszyć trochę rozdzielone obszary południa i północy Katowic. Plac przed obiektem handlowym ma integrować okolicznych mieszkańców.

Czy nowy obiekt rzeczywiście stanie się centrotwórczy i przyciągnie w swoje okolice kolejne inwestycje? O tym przekonamy się już niebawem.

ZOBACZ WIZUALIZACJE>>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Wielki handel w Katowicach. Nowa galeria handlowa z konkursem na miejski plac