Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

To zapewne najdziwniejszy dom jaki zobaczycie. Sprawdzamy jak wygląda z bliska

red

We wszelkich plebiscytach na najdziwniejszy dom ta konstrukcja z Jastrzębia-Zdroju nie ma żadnej konkurencji. Powstał na dachu bloku z wielkiej płyty i ciężko zobaczyć go w całości z poziomu ulicy. Stąd wokół budynku narosła już cała masa miejskich legend i historii. Jeśli jesteście ciekawi, jak ten dom wygląda w całości, wznieście się z nami na skrzydłach dronu w górę i zweryfikujcie, czy to co słyszeliście o niezwykłej budowli jest prawdą!

makabryła, dom, penthouse, jastrzębie zdrój
Najbrzydszy i najdziwniejszy dom w Polsce - to penthouse na bloku w Jastrzębiu Zdroju.
skyscrapercity.com

Niezwykły dom z Jastrzębia-Zdroju pojawiał się już na naszych łamach wielokrotnie, ale zawsze mogliśmy zaprezentować jedynie zdjęcia z poziomu ulicy, a te, nie oddają tego, jak niezwykłą konstrukcją jest ten budynek, który powstał na dachu z PRL-owskiego bloku z wielkiej płyty.

Teraz, dzięki nagraniu z drona możemy Wam pokazać budynek w całości - a z pewnością jest co oglądać. To ewidentnie jeden z najdziwniejszych i najbardziej ekstrawaganckich budynków jakie powstały w Polsce. Autorem nagrania jest Łukasz Bawtrel z FlyEye Video.

Ta nietypowa budowla to realizacja życiowego marzenia Pana Jerzego, który zawsze chciał posiadać własne lokum. Nie chciał jednak aby był to typowy budynek, jakich wiele stoi przy polskich ulicach. Miał być wyjątkowy, futurystyczny i mieć ogromne przeszklenia, które umożliwiłyby uprawę wewnątrz domu olbrzymiej ilości roślin. Losy Pana Jerzego sprawiły, że wyjechał z Polski za granicę, gdzie pracował między innymi przy wznoszeniu nowych konstrukcji na dachach istniejących budynków. Po powrocie do Polski postanowił wykorzystać zdobyte doświadczenie i zrealizować swoje marzenie.

Po powrocie do Polski wydawało mi się, że wybudowanie kolejnego "klocka" będzie przeraźliwie nudne i nie zaspokoi moich ambicji twórczych. Stwierdziłem więc, że podejdę do problemu zupełnie inaczej i stworzę projekt futurystyczny o niezwykłej konstrukcji oraz kształtach. Od początku było dla mnie jasne, że dużą rolę w mojej wizji odegrają duże przeszklone powierzchnie. Jestem bowiem miłośnikiem roślinności. Wnętrza, w których mieszkam są umeblowane krzewami, drzewkami, kwiatami Oczywiście są też jakieś niezbędne dodatki takie, jak chociażby fotele, kanapy, stół, ale ale nie są one najważniejsze. Otaczam się roślinnością i zwierzętami.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

Musimy przyznać, że właściciel niezwykłego domu musiał odznaczać się nie lada uporem w dążeniu do realizacji swojego marzenia. Opracowanie takiego projektu i przekonanie urzędników do wydania zgody musiało być nie lada wyzwaniem. Fakt faktem, niezależnie od tego jak oceniamy sam budynek to jego bryła rozpala wyobraźnię i rozsławił Jastrzębie na całą Polskę, a właściciel stworzył we wnętrzach swój idealny świat - czyli cel został osiągnięty.

Zobacz też inne wideo na kanale FlyEye Video na portalu YouTube.

Skomentuj:

To zapewne najdziwniejszy dom jaki zobaczycie. Sprawdzamy jak wygląda z bliska