Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zobacz niezwykłą panoramę Berlina. Turyści o tym miejscu nie wiedzą

Krzysztof Olszewski

Niemiecką stolicę można podziwiać z wysokości 26 pięter. Wystarczy wyjechać metrem z centrum

Panorama Berlina z Skylounge in der Gropiusstadt
Panorama Berlina z Skylounge in der Gropiusstadt
Krzysztof Olszewski/Google
Najpopularniejszym miejscem w Berlinie, do którego chętnie zaglądają turyści, by zobaczyć niemiecką stolicę z lotu ptaka, jest wieża telewizyjna stojąca na zachód od Alexanderplatz. Została zbudowana w latach 1965-1969 na terenie Berlina Wschodniego w NRD. Znajduje się na niej punkt widokowy na wysokości 207,5 metra, który rocznie odwiedza około miliona osób.Ale kto chce zobaczyć Berlin z zupełnie innej perspektywy, powinien wyjechać z centrum na południe. Wystarczy wejść do najbliższej stacji metra i wysiąść na stacji: U Wutzkyallee - linia U7. Od wieży telewizyjnej podróż podziemną kolejką z jedną przesiadką zajmie nam zaledwie 30 minut.

Gdy wysiądziemy z metra, naprzeciwko stacji zobaczymy duży blok pod adresem: Joachim-Gottschalk-Weg 1. To tu na 26 piętrze mieści się Skylounge Gropiusstadt. Lokal czynny jest tylko popołudniami i wieczorami - od 17 do 23.45 z wyjątkiem poniedziałków. By się do niego dostać, trzeba zadzwonić domofonem, potem wjechać windą i na końcu wejść po schodach.

Niewielką knajpę wyróżniają umiarkowane ceny (piwo ok. 3 euro) a przede wszystkim niezwykłe widoki na cały Berlin. Możemy podziwiać zarówno centrum miasta, jak i miejsce, gdzie składowane są części muru berlińskiego, czy lotnisko Schönefeld. UWAGA! Warto wziąć lornetkę, a dla fotografów polecamy długie jak i szerokokątne obiektywy. Dla tych co marzną - ciepłe okrycia, bo taras widokowy nie jest osłonięty od wiatru.A tu blok, z którego można podziwiać wspaniałe widoki na Berlin.    Więcej o:

Skomentuj:

Zobacz niezwykłą panoramę Berlina. Turyści o tym miejscu nie wiedzą