Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Angel Wings - nowe wieżowce we Wrocławiu

Patryk W. Młynek

Firma Wings Development dostała pozwolenie na budowę apartamentowców Angel Wings przy Walońskiej na Starym Mieście. Jedna z dwóch wież luksusowego kompleksu będzie miała aż 160 metrów wysokości.

Internet
Angel Wings

Pozwolenie wydane przez miasto dotyczy na razie pierwszej części inwestycji, czyli 314 luksusowych apartamentów w kilkukondygnacyjnych budynkach przy rzece Oławie. Docelowo powstaną jednak jeszcze dwa wysokościowce. Najwyższy z nich będzie miał 160 metrów.

Najwyższa, 43-piętrowa wieża pomieści 220 apartamentów. W większości będą to mieszkania 1-3-pokojowe o pow. 28 do 130 m kw. Budynki mają być inteligentne. W standardzie będzie klimatyzacja, elektroniczne zarządzanie oświetleniem wewnętrznym w apartamentach, a także roletami zewnętrznymi.

Na dole znajdą się sklepy, restauracje i punkty usługowe. Cztery piętra w wieży zajmie atrium zrobione z przeźroczystego szkła, by przez wieżę można było patrzeć na rzekę. - Fasada zostanie wykonana ze szkła matowego oraz przeźroczystego - mówi Czyszczoń. - Powierzchnia uzyska wzór diamentowego szlifu. Będzie jednorodna i gładka. Z daleka będzie przypominać japońską lampę.

W całym kompleksie o łącznej powierzchni 128 tys. m kw. ma być 1200 apartamentów. Do dyspozycji mieszkańców będzie również basen, salon SPA i fitness. Nad rzeką ma powstać ogólnodostępna promenada, a wewnątrz ryneczek ze strumykiem wodnym i fontannami.

Zakończenie pierwszego etapu inwestycji przewidziano na czwarty kwartał 2009. Całość z wieżami ma być gotowa nie wcześniej niż pod koniec 2011 roku.

Patryk W. Młynek/Gazeta Wyborcza Wrocław

Skomentuj:

Angel Wings - nowe wieżowce we Wrocławiu