Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sea Towers sięgnęły nieba

mt

141,6 metra - taką wysokość ma już gdyński apartamentowiec Sea Towers.

Sea Towers już z iglilcą
Sea Towers już z iglilcą
Sea Towers już z iglilcą

Do betonowej konstrukcji doczepiono wysoki na 16 metrów maszt, który będzie wyposażony w światła ostrzegawcze dla samolotów. - To docelowa wysokość wieżowca - mówi Mariusz Andrzejczak z firmy Invest Komfort, która wybudowała obiekt. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do swoich apartamentów już w grudniu

Przypomnijmy, że Sea Towers, nie licząc kilku warszawskich wysokościowców, to obecnie najwyższy budynek w Polsce. Jest to jednocześnie najwyższy kompleks mieszkalny w naszym kraju.

Apartamentowiec z częścią usługowo-biurową zlokalizowany jest zaledwie 12 metrów od linii brzegowej w pobliżu Skweru Kościuszki. Jego bryła składa się z dwóch połączonych wież: jedna posiadająca 28 kondygnacji, druga 36. Na najwyższym piętrze znajdzie się taras widokowy. Pod nim - luksusowe penthouse'y z widokiem na Zatokę Gdańską z klimatyzacją i całkowicie przeszklonymi ścianami oraz mieszkania o powierzchni od 43 do 235 mkw. Budynek został zaprojektowany przez wiedeńską pracownię architektoniczną Andrzeja Kapuścika.

źródło: Gazeta Wyborcza

    Więcej o:

Skomentuj:

Sea Towers sięgnęły nieba