Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rezydencja Foksal - apartamenty na Skarpie

red

Jest pozwolenie na budowę apartamentowca, który stanie na miejscu zburzonego kina Skarpa.   

Na miejscu kina Skarpa powstanie apartamentowiec
Na miejscu kina Skarpa powstanie apartamentowiec

 

Skarpa wybudowana w latach 1956 - 1960 prezentowała wartościową architekturę, malarstwo i ceramikę, które sprzęgły się tu w niezwykłą całość. Surowa z zewnątrz bryła kina zaskakiwała mieniącymi się kolorami mozaikowymi dekoracjami wnętrz. Z zewnątrz budynku mieniły się kolorowe neony.

 

Na działce przy ul. Kopernika 5/7/9 powstanie dziś pięciopiętrowy apartamentowiec, którego deweloperem jest firma BBI Development.  Stojące na niej kino należało wcześniej do Instytucji Filmowej Max Film. Budynek został zburzony na początku 2008 r.


Apartamentowiec, nawiązujący do modernistycznych warszawskich budynków z lat 30. XX wieku, zaprojektowali architekci z pracowni Juvenes (jesienią stała się częścią BBI Development). Na fasadach pojawi się piaskowiec i żeliwne elementy wykończeniowe. Wbrew wcześniejszym zapewnieniom w budynku nie będzie kina. Max Film wycofał się z tego warunku umowy, ponieważ uznał, że kino nie ma szans na rentowność. Budynek będzie mieć dwie, nie trzy podziemne kondygnacje - mówi Michał Skotnicki z BBI Development. Na pierwszej podziemnym piętrze znajdzie się klub fitness o powierzchni 600 m kw., w którym znajdzie się m.in. sala do squasha i 11-metrowy basen.


Apartamentowiec o nazwie Rezydencja Foksal ma być gotowy jesienią 2011 r. Inwestor chce zacząć budować wiosną. Ma to być jeden z najdroższych budynków w stolicy - ceny mają sięgać nawet 35 tys. zł za m kw.

 

Czytaj więcej

źródło: Gazeta Wyborcza Warszawa

 

 

 

Zobacz także:

 

 

Ocaleją neony z burzonego kina Skarpa  

 

Szok! Warszawa bez reklam!

 

Wielki sopel lodu w Garmisch-Partenkirche

Skomentuj:

Rezydencja Foksal - apartamenty na Skarpie