Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łużycka Office Park - najlepsze biurowce w Gdyni

buma

Gdyński kompleks biurowców Łużycka Office Park został uznany za najlepszą inwestycję 2008 roku.

Nagrody "Czas Gdyni" przyznawane co roku, to wyróżnienia dla obiektów, które najbardziej przysłużyły się do rozwoju miasta. W tym roku uhonorowano biurowce w przy ulicy Łużyckiej.

Łużycka Office Park to pierwszy nowoczesny biznes park w Gdyni. Na kompleks składa się pięć biurowców o łącznej powierzchni użytkowej liczącej 30 tys. m kw. Pierwszy z budynków został oddany do użytku w lutym ubiegłego roku, drugi pod koniec 2008 roku. W tym roku planowane jest otwarcie trzech pozostałych biurowców. 

Łużycką Office Park tworzą pięciopiętrowe biurowce klasy A. Położone na dwuhektarowej działce w dzielnicy Redłowo znajdują się ok. 2 km od morza. Od strony wschodniej z okien biur można oglądać rozległy widok na zatokę, od strony zachodniej widoczne są natomiast wzgórza morenowe. Kompleks znajduje się również w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej oraz trójmiejskiej obwodnicy.

Biurowce to proste, kubiczne bryły odznaczające się dużą elegancją. Jedna z pięciu brył usytuowana od frontu działki będzie nieco większa od pozostałych budynków. Dwa pierwsze piętra każdego z biurowców są całkowicie przeszklone, wyższe kondygnacje tworzą naprzemiennie ułożone przeszklenia i płyty z jasnego kamienia.

Przy kompleksie na Łużyckiej przewidziano parking dla ok. 650 samochodów, w tym po 90 miejsc na parkingach podziemnych w każdym z budynków. Wokół biurowców powstaną także elementy małej architektury.

Autorem projektu jest Krzysztof Gryczyński z warszawskiego oddziału międzynarodowej firmy architektonicznej Aedas CE.

    Więcej o:

Skomentuj:

Łużycka Office Park - najlepsze biurowce w Gdyni