Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Gdański Business Court w Warszawie

red

Na terenie starej zajezdni autobusowej przy Inflanckiej stanie nowoczesny biurowiec klasy A projektu Kuryłowicz & Associates Architecture Studio.

Jest to kolejne przedsięwzięcie hiszpańskiego inwestora Lubasa w Polsce. Inwestycja ma już pozwolenie na budowę i jest na etapie uzgadniania zasad finansowania. Projekt zakłada wybudowanie dwóch połączonych budynków, o jedenastu i sześciu kondygnacjach. Każdy z nich będzie mógł funkcjonować niezależnie, w zależności od potrzeb przyszłych najemców.

Stefan Kuryłowicz tak wypowiada się o projekcie:

"Projekt GBC był dla naszego zespołu ambitnym i wyjątkowo ciekawym wyzwaniem. Otoczenie działki jest jednym z bardziej zmiennych i nieokreślonych jeszcze obszarów Warszawy. Każda z otaczających inwestycji próbuje narzucić dzielnicy swoją odmienną stylistykę. Nasza koncepcja musiała więc być oryginalna, aby wybić się na tle pozostałych, ale również na tyle stonowana i spójna, aby dało się ją wpisać harmonijnie w otoczenie. Miękkie linie transparentnej fasady, która oplata szeroką "taśmą" poszczególne kondygnacje nadają bryle dynamizmu. Forma budynku uwypuklona zostaje dzięki modularnej, pozbawionej zbędnych elementów zdobniczych szklanej elewacji. Natomiast jej artykulacja podkreślona została przez harmonijny rytm elementów przezroczystych i pełnych wykończonych szkłem w kolorze grafitowym. Nadany w ten sposób pionowy, spokojny podział elewacji podkreśla funkcję budynku oraz prestiż firm, które będą miały w nim swoją siedzibę. Budynek jest wyposażony we wszelkie udogodnienia przewidziane dla budynków tej klasy. Rozkład powierzchni oraz świetne parametry oświetlenia powodują, że będzie to jeden z bardziej przyjaznych użytkownikowi budynków biurowych w Warszawie."

    Więcej o:

Skomentuj:

Gdański Business Court w Warszawie