Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Budownictwo społeczne w wydaniu JEMS

Michał Wojtczuk

Pracownia JEMS Architekci wygrała w czwartek konkurs na budynek mieszkalny u zbiegu Grójeckiej i ul. Banacha w Warszawie. Nowoczesny budynek ma szansę stać się nową ikoną Ochoty.

Budynek mieszkalny TBS u zbiegu Grójeckiej i ul. Banacha w Warszawie, proj. JEMS Architekci
Budynek mieszkalny TBS u zbiegu Grójeckiej i ul. Banacha w Warszawie, proj. JEMS Architekci
JEMS

 

 

Obskurne budy u zbiegu Grójeckiej i ul. Banacha zastąpi dziewięciopiętrowy blok mieszkalny z częścią handlową. Nowy budynek przy jednym z głównych skrzyżowań Ochoty będzie mieć bardzo ciekawą formę - większych i mniejszych okien rozsianych na elewacji. - Złożyliśmy go z białych kostek wypełnionych mieszkaniami. To forma bardzo utylitarna i prosta - mówi Anna Świderska, reprezentantka JEMS-ów, którzy wcześniej pracowali przy prestiżowych projektach m.in. biurowcu Metropolitan na pl. Piłsudskiego zaprojektowali czy pawilonie na skwerze Hoovera.

 

 

 

 

W budynku zmieści się 200 mieszkań, największe będą liczyć zaledwie 60 m kw. Są przeznaczone dla mniej zamożnych klientów, którzy mieszkania kupują w Towarzystwach Budownictwa Społecznego. Dolna kondygnacja jest przeznaczona na handel i usługi. Na dole przy Grójeckiej zwraca uwagę ukośny prześwit. To przedłużenie osi ul. Opaczewskiej, która przed wojną biegła tędy w stronę Pola Mokotowskiego. Na wysokości pomnika Barykada Września '39 planowane jest Muzeum Ochoty (zajmie 300 m kw.).

 

 


Michał Wojtczuk

źródło: Gazeta Wyborcza Warszawa

 

Czytaj więcej

 

 

 

Zobacz także:

 

Platinium Business Park 

 

Wywiad z Maciejem Miłobędzkim

 

Blokowisko przyszłości?

 

Skomentuj:

Budownictwo społeczne w wydaniu JEMS