Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Harmony Office Center - biurowiec w zebrę

red.

Harmony Office Center to centrum biurowo-handlowe w Eko-Parku, zaprojektowane przez pracownię Grupa 5. Jego oryginalne wykusze w formie kubików łagodzą biznesowy charakter kompleksu i ożywiają krajobraz ekskluzywnego osiedla na warszawskim Mokotowie.

Centrum biurowo-handlowe osiedla Eko-Park to zwycięski projekt autorstwa Grupa 5, wyłoniony w konkursie architektonicznym. Ponad otoczeniem dominuje sześciokondygnacyjny kompleks trzech, połączonych tarasami, budynków. Obiekt o całkowitej powierzchni ponad 32 000 m2, usytuowany jest między ulicami Żaryna i św. Andrzeja Boboli. Poszczególne części funkcjonalne umieszczono w trzech stojących na kolumnach bryłach, o równej wysokości i szerokości, które w parterze podcięto i przeszklono. Zgodnie z założeniem urbanistycznym mają one ciemniejszą kolorystykę niż budynki mieszkalne, co wyróżnia Harmony Office Center i podkreśla jego centrotwórczą rolę.

Sześciopiętrowy budynek biurowy klasy A+ składa się z trzech niezależnych segmentów ustawionych na jednokondygnacyjnym cokole mieszczącym hole biurowe, restauracje, powierzchnie handlowe i usługowe. Na dachu parteru pomiędzy poszczególnymi traktami budynku zaplanowano kameralne tarasy i ogrody dla użytkowników biur. 

Elewacje dzielą się na zewnętrzne kamienno - szklane i wewnętrzne całkowicie przeszklone, z dowieszonymi wykuszami w formie szklanych matowych kubików. Dzięki smukłym profilom nośnym wpuszczają do budynków maksymalną ilość światła. Wertykalność fasady podkreślono wąskimi pasami okien oraz białych pól z sitodrukowymi ornamentami.

Rygorystyczna geometria Harmony Office Center została przełamana przez dwa zazielenione dziedzińce powstałe pomiędzy trzema budynkami kompleksu.

W założeniu konkursowym parter budynku miał być przestrzenią handlową otwartą dla przechodniów wraz z pasażem łączącym centralny plac Ekoparku z ulicą Wołoską. W wyniku wynajęcia wszystkich trzech segmentów biurowych przez bank wraz z parterem ogólnodostępna na parterze pozostała jedynie duża kantyna i przestrzenny przeszklony pasaż.

Dane inwestycji:

Zespół autorski:
Autorzy: Roman Dziedziejko, Mikołaj Kadłubowski, Krzysztof Mycielski, Michał Leszczyński

Współpraca: Iwona Sierpińska, Damian Kotwicki, Rafał Grzelewski, Maciej Gruszecki, Monika Lhagwadżawyn

Zamawiający: Harmony Office Center Ltd.

Konstruktor: P.P.H.U. Aluprojekt, Warszawa

Wykonawca: SPS Construction SP. z o.o., Warszawa

Powierzchnia terenu: 5 600 m2
Powierzchnia zabudowy: 3 400 m2
Powierzchnia użytkowa: 29 200 m2
Powierzchnia całkowita:
32 500 m2
Kubatura: 161 400 m3

    Więcej o:

Skomentuj:

Harmony Office Center - biurowiec w zebrę