Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łódzki hotel najlepszy w Europie

red.

Andel's Hotel Łódź zdobył nagrodę Architecture of the Year w konkursie European Hotel Design Award 2009, która przyznawana jest od 12 lat przez renomowany magazyn Sleeper. Projekt hotelu powstał w biurze OP ARCHITEKTEN.

Hotel Andel´s w Łodzi otrzymał główną nagrodę w konkursie European Hotel Design Award 2009 w kategorii Architecture of the Year za adaptację istniejącego budynku do funkcji hotelu. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 2 listopada 2009 roku w Londynie.

Autorem projektu hotelu jest wiedeńskie biuro OP ARCHITEKTEN, architekci Wojciech Popławski i Andrzej Orlinski. Wystrojem wnętrz zajęli się londyńscy projektanci Jestico + Whiles.

Z dawnej fabryki z 1878 roku, przędzalni Izraela Poznańskiego, powstał obiekt będący połączeniem starannie odrestaurowanej, monumentalnej architektury przemysłowej z elegancką, nowoczesną architekturą 4-gwiazdkowego hotelu . - Budynek, w którym mieliśmy możliwość zaprojektowania designu hotelu o najwyższym standardzie to wspaniała ikona architektury przemysłowej Łodzi już od ponad 130 lat. W tej architekturze tkwią również angielskie pierwiastki z czasów burzliwego rozwoju przemysłu. Nagroda, którą otrzymaliśmy w Londynie, to szczególnie cenne wyróżnienie spinające ze sobą te fakty. Mam więc nadzieję, że budynek hotelu Andel´s stanie się obecnie nową ikoną miasta i symbolem jego nadziei na powrót, po latach nieobecności, do centrum uwagi architektury, sztuki i biznesu- mówił Wojciech Popławski, autor projektu z biura OP ARCHITEKTEN.

W budynku wydobyto zabytkowe detale, które współistnieją z nowoczesną architekturą. Powstało tu 220 pokoi oraz 58 luksusowych apartamentów połączonych przez niezwykle przestronne eliptyczne atria doświetlające wszystkie kondygnacje. W hotelu znalazły się także: kawiarnia, bar, restauracja dla 350 gości, centrum konferencyjne, sala balowaoraz centrum wellness wraz z niesamowitą szklaną bryłą basenu.

To już druga nagroda dla andel'sa. W konkursie organizowanym przez amerykański magazyn "Contract" obiekt został uznany za najlepszy na świecie w kategorii Adaptive Re-Use.

    Więcej o:

Skomentuj:

Łódzki hotel najlepszy w Europie