Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sikorski: Pałac Kultury do rozbiórki

red

- Polskim Murem Berlińskim powinno być zburzenie PKiN. To jest bardzo nieekologiczny budynek - mówi dzień po berlińskich obchodach 20. rocznicy obalenia Muru Radosław Sikorski, szef polskiej dyplomacji.

28.09.2009 WARSZAWA , PANORAMA MIASTA NA PLAC DEFILAD , OD LEWEJ ELEKTRIM , MARRIOTT , PALAC KULTURY I NAUKI ( PKIN ) , HOTEL INTERCONTINENTAL , WARSZAWSKIE CENTRUM FINANSOWE , RONDO 1 , BIUROWIEC TP SA . FOT. BARTOSZ BOBKOWSKI / AGENCJA
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta

Nad Pałacem Kultury znowu zebrały się ciemne chmury. Zdaniem ministra, dzisiejszego gościa Radia ZET, PKiN powinno się zrównać z ziemią po to, by warszawiacy mieli park w centrum miasta.

- To jest bardzo nieekologiczny budynek, który marnuje też energię, który za chwilę będzie trzeba, tam będzie trzeba dokonać kapitalnego remontu o ile wiem, więc wybór będzie taki czy w niego inwestować dziesiątki, może setki milionów złotych. No a ja uważam, że tam lepszy byłby park, z trawką, ze stawem, gdzie warszawiacy mogliby chodzić na pikniki.

Sikorski: Zburzmy Pałac Kultury i posadźmy tam trawkę

Pałac Kultury położony w centrum Warszawy jest najwyższym budynkiem w Polsce. Został oddany do użytku w 1955 r., a obecnie posiada status zabytku . Architektem Pałacu jest Lew Rudniew.

CZYTAJ WIĘCEJ NA

Zobacz także:

Prezentów się nie oddaje

Kosmiczne Komunistyczne Konstrukcje

Nowy plan zagospodarowania Placu Defilad

    Więcej o:

Skomentuj:

Sikorski: Pałac Kultury do rozbiórki