Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Będzie handel przy stadionie

red

Przy wrocławskim stadionie na Maślicach powstanie centrum handlowe. Będzie to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce, gdzie obiekt sportowy współistnieje z kompleksem zakupowym. Jego forma stanowi naturalną kontynuację założeń urbanistycznych zwycięskiego projektu konkursowego pracowni JSK.

Zwycięskie założenie urbanistyczne Stadionu we Wrocławiu i jego okolic projektu JSK Architekci
Zwycięskie założenie urbanistyczne Stadionu we Wrocławiu i jego okolic projektu JSK Architekci
JSK Architekci

 

 

Koncepcję architektoniczną galerii stworzyła amerykańska pracownia Laguarda.Low, która jest autorem warszawskiej galerii Mokotów oraz podobnych obiektów min. w USA, Japonii, Chinach, Brazylii i we Włoszech. Galeria zostanie wybudowana obok stadionu na Maślicach. Czterokondygnacyjny budynek stanie na działce o powierzchni 6,8 hektara. Inspiracją dla architektów projektujących galerię była lekko zakrzywiona bryła stadionu autorstwa pracowni JSK.

 

 

Atutem galerii ma być poprowadzona tuż obok Autostradowa Obwodnica Wrocławia i stadion, na którym rozgrywane będą mecze Euro 2012 oraz ligowe pojedynki Śląska. Budowa galerii ma rozpocząć się wiosną 2010 r. Otwarcie możliwe jest na Boże Narodzenie 2011 r., ale bardziej prawdopodobny termin to Wielkanoc 2012 r.

 

 

 

 

Powierzchnia handlowo-usługowa zajmie około 60 tys. m kw. Na parterze i pierwszym piętrze znajdować się będzie około 150 sklepów, butików oraz hipermarket. Wyżej zaplanowano: multikino, bary, restauracje, punkty usługowe, fitness i spa oraz tor bowlingowy. Na parkingu pod budynkiem zmieści się 2,5 tys. samochodów.

 

 

Właścicielem galerii będzie piłkarski Śląsk należący do Zygmunta Solorza i miasta Wrocławia. Na jej budowę spółka piłkarska zaciągnie 150 mln euro kredytu w jednym z banków. Klub będzie go spłacać przez 25 lat po 20 mln zł rocznie. Zyski z galerii w całości mają być przeznaczane na spłatę kredytu i zwiększać budżet drużyny piłkarskiej. Dzięki tym pieniądzom Śląsk ma mieć wielomilionowy budżet, który umożliwi drużynie walkę o mistrzostwo Polski i grę w europejskich pucharach.

 

red.

źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

 

 

Zobacz także:

 

Stadion we Wrocławiu jak chiński lampion

 

Stadion we Wrocławiu 2 w 1

 

CZYTAJ WIĘCEJ O EURO 2012

 

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Będzie handel przy stadionie