Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Największy łuk świata w Bahrajnie

ucho

 Niewykluczone, że w ciągu kilku najbliższych lat na sztucznych wyspach znajdujących się u wlotu do portu w stolicy kraju Manamie powstanie ogromny wieżowiec w kształcie łuku.

Muharraq Concept Project
Muharaqui Studios

 

GazetaDom.pl - powiedz nam, co o nas myślisz

 

 

Inwestycyjny wyścig zbrojeń w regionie Zatoki Perskiej przybiera na sile. Jeśli propozycja biura Muharaqui Studios zostanie zaakceptowana przez władze państwa, a wiele wskazuje na to, że tak się stanie, Bahrajn będzie posiadał na swoim terytorium symbol porównywalny z monumentalnymi inwestycjami w sąsiednich krajach jak Zjednoczone Emiraty Arabskie bądź Katar.

 

Muharraq Concept Project

Muharaqui Studios

 

Zlokalizowany na trzynastu sztucznych wyspach kompleks, w skład, którego oprócz monumentalnego łuku wchodzą również mniejsze zabudowania kosztować ma w sumie ponad miliard dolarów. Wieżowiec stanowić ma symboliczną bramę do portu, która witać będzie przypływających (w domyśle swoimi olśniewającymi jachtami) gości.

 

Muharraq Concept Project

Muharaqui Studios

 

Ramiona ogromnego łuku będą najbardziej masywne przy podstawie, a wraz ze wzrostem wysokości ich przekrój będzie posiadał coraz mniejszą powierzchnię. Projekt zakłada, że budynek pokryty zostanie zielonkawym przeszkleniem z dodatkiem aluminiowych wykończeń.

 

Pół McManama na wynos

 

Możemy jedynie czynić domysły, czy pewna wielka ogólnoświatowa korporacja, występująca pod znakiem bułki z kawałkiem okrągłego kotleta wpadnie na pomysł " przysponsorowania" bliźniaczego gigantycznego łuku w sąsiedztwie tego planowanego. Reklama przednia, niestety koszty też niemałe.

 

 

ucho

 

Teraz zobacz wnętrza

Skomentuj:

Największy łuk świata w Bahrajnie