Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Guangzhou Tower pnie się do góry

buma

 Olimpiada już za nami, a Chiny szykują się do kolejnych zawodów. Wieża telewizyjna w Guangzhou ma  stać się symbolem Igrzysk Azjatyckich, które odbędą się w Kraju Środka w 2010 roku. 

5629282 https bi

 

Prace budowlane nabrały zawrotnego tempa. 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, bez względu na pogodę plac budowy tętni życiem. Wszytko po to, by już za rok Chiny mogły pochwalić się kolejnym architektonicznym osiągnięciem - najwyższym tego rodzaju budynkiem świata.

 

 

Wieża telewizyjna w Guangzhou oraz otaczający ją park została zaprojektowana przez londyńską pracownię Information Based Architecture oraz Arup Associates. Budynek przypomina przekręconą linę o hiperbolicznej strukturze zbudowaną z krat, które zagęszczają się na wysokości ok. 450 metrów, by znów się rozszerzyć. W punkcie przewężenia budynku znajduje się taras widokowy oraz zewnętrzne ogrody. 

 

 

Budynek ma wznieść się na wysokość 610 metrów. Wewnątrz znajdować się będą także sklepy, obrotowe restauracje, kino 4D, sale konferencyjne oraz pomieszczenia umożliwiające transmisję radiową i telewizyjną. Natomiast na najniższym poziomie znajdować się będzie węzeł komunikacyjny - stacja metra, przystanki autobusowe oraz deptaki zapewniające dostęp do miasta.

Niestety jak każda wielka inwestycja w Chinach wieża Guangzhou również okupiona jest "poświęceniami" mieszkańców - by ją wybudować przesiedlono około dwustu rodzin.

 

buma

 

Zobacz także:

 

MAD project

 

 

Pięć wież na Bliskim Wschodzie

 

 

Wieżowiec, który tańczy flamenco

 

 

Skomentuj:

Guangzhou Tower pnie się do góry