Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sztuczne wgórza od MAD

ucho

Zobacz wielki apartamentowiec w Chinach, który wije się jak wąż.  

5765749 https bi

 

 

 

Głównym trendem charakteryzującym chińską architekturę ostatnich lat jest podążanie za wyjątkowością. Na oczach całego świata pojawiały się wciąż nowe, olśniewające obiekty użyteczności publicznej wznoszone w Państwie Środka. Wielką i niedocenianą dotychczas dziedziną było jednak budownictwo mieszkaniowe.

 

Architekci z pekińskiego biura MAD postanowili odmienić tę tendencję. Zaprojektowany przez nich kompleks ma być ekologiczną odpowiedzią na stale wzrastające zapotrzebowanie na przestrzeń mieszkalną. Kształt budowli korespondować ma ze wzniesieniami otaczającymi miasto Beihai .

 

 


Rozległe wycięcia w strukturze kompleksu mają zagwarantować mieszkańcom sąsiednich budynków widok na pobliskie wybrzeże. W ten sposób opisywana konstrukcja stać się ma czymś w rodzaju łącznika między morzem i górami znajdującymi się w dalszej perspektywie.

 

MAD

 

 


Mimo falujących kształtów, mieszkalny moloch z biura MAD wydaje się zdecydowanie przerysowaną w swoich wymiarach konstrukcją. Czy tak będą się prezentować blokowiska przyszłości?

 

MAD

 

 

ucho

 

 

 

Zobacz także:

 

 

Mad Architects

 

 

Wieżowiec zainspirowany plastrami miodu

 

 

Kultowy stadion Ptasie Gniazdo

Skomentuj:

Sztuczne wgórza od MAD