Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Diamentowy wieżowiec - Dorobanti Tower

dll

W stolicy Rumunii wyrośnie wieżowiec Zahy Hadid. Jego architektura przypomina diament zamknięty w filigranowej oprawie.

bukareszt, rumunia, zaha hadid, wieżowce, Dorobanti Tower
Wieżowiec Dorobanti Tower w Bukareszcie
Źródło: Zaha Hadid Architects
 
 
Mimo, iż wielu inwestorom na świecie rozprzestrzeniający się kryzys finansowy zdążył już zaglądnąć do kieszeni, są jeszcze tacy, którzy nie porzucają swoich odważnych planów. Takim inwestorem jest z pewnością deweloper wieżowca Dorobanti Tower - 200 metrowej wieży projektu Zahy Hadid, która ma stanąć w Bukareszcie.
 
Podobnie jak w przypadku wielu wysokościowców słynnej Zahy, także i tu bryła budynku została wyznaczona przez delikatne łuki, nadające Dorobanti Tower obły kształt. Szklana fasada bukaresztańskiego wieżowca została nakryta ażurową siatką, co upodobnia cały obiekt do diamentu zamkniętego w filigranowej oprawie.
 
Budynek na 34 tys. m2 będzie mieścił 5-gwiazdkowy hotel z ekskluzywnymi restauracjami i centrum odnowy biologicznej. 35 tys. m2 przeznaczonych będzie z kolei na luksusowe apartamenty. Dolna cześć wieżowca ma być przeznaczona na cele handlowe.
 
 

 
 
Według oryginalnego terminarza budowa Dorobanti Tower miała rozpocząć się jeszcze w zeszłym roku i potrwać do 2013. Dziś już jednak wiadomo, że z powodu kłopotów z finansowaniem projektu, początek jego realizacji będzie znacznie opóźniony.
 
dll
 
Zobacz także:
 
 
 

Skomentuj:

Diamentowy wieżowiec - Dorobanti Tower