Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najlepsze wieżowce na świecie

buma

Emporis Skyscraper Awards rozdane. W tym roku tytuł najlepszego wysokościowca przypadł japońskiemu Cocoon Tower. Wśród nagrodzonych można zobaczyć też wieżowiec - tornado, czy wieżowiec - otwieracz do butelek...   

Emporis Skyscraper Awards, wieżowce, wieżowiec, japonia, kenzo tange associates, nagroda, tokio, Cocoon Tower
Wieżowiec Cocoon Tower

 

Emporis Skyscraper Awards, to nagrody przyznawane najlepszym wieżowcom wyróżniającym się zarówno estetyką, jak i funkcjonalnością. Pomysłodawcą wyróżnienia jest niemiecka spółka Emporis GmbH zajmująca się publikowaniem danych na temat rynku nieruchomości .

 

 

Nagrodzony wieżowiec to projekt japońskiej pracowni Kenzo Tange Associates. Mode Gauken Cocoon Tower, bo tak brzmi pełna nazwa budynku, jest siedzibą szkoły artystycznej Mode Gauken. Budynek liczy pięćdziesiąt pięter i jest drugą na świecie, zaraz po Uniwersytecie Moskiewskim, najwyższą budowlą uniwersytecką.

 

 

Część fasady budynku pokrywa stalowa siatka diagonalna wykonana z białego aluminium, która została wypełniona ciemnoniebieskimi szklanymi panelami. Pod zewnętrzną warstwą siatki znajduje się kolejna stalowa siatka - tym razem nieregularna. Obie warstwy tworzą charakterystyczny dla budynku motyw przeplatanki, który "otula" centralną szklaną część wieżowca. Architektura budynku ma inspirować studentów i pobudzać ich wyobraźnię.

 

 

Budowę 204- metrowego kokonu ukończono w październiku 2008 roku. Budynek powstał w tokijskiej dzielnicy Shinjuku znanej z wysokiej zabudowy. Kapituła konkursu doceniła "nadzwyczaj ekspresyjną architekturę i godny uwagi dialog z otoczeniem".

 


 

 

Poniżej prezentujemy pełną listę nagrodzonych wieżowców :

 

1. Mode Gauken Cocoon Twer, Tokio, Japonia

2. Boutique Monaco, Seul, Korea Południowa

3. Shanghai World Financial Center , Chiny

4. Torre Caja Madrid , Madryt, Hiszpania

5. Bahrain World Trade Center , Manama, Bahrajn

6. The Broadgate Tower , Londyn, Wielka Brytania

7. Tornado Tower, Doha, Katar

8. Grand Lisboa, Macao, Chiny

9. Pangu Plaza Office Building , Pekin, Chiny

10. 600 North Fairbanks , Chicago, USA

 

 

 

buma

 

 

Zobacz także:

Hearst Tower - najlepszy wśród najwyższych

BIG, Inaba, MAD i Mass Studies w Korei Południowej

Libeskind w stolicy wieżowców

 

Skomentuj:

Najlepsze wieżowce na świecie