Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Latarnia morska na La Defense - Phare Tower

hada

Kolejny wieżowiec na La Defense, tym razem od Morphosis.

Współcześnie o La Defense często mówi się źle i przedstawia jako odhumanizowaną przestrzeń, próbującą nieudolnie naśladować nowojorski Manhattan . I choć z Manhattanem ma właściwie niewiele wspólnego, z pewnością stało się swoistym poletkiem doświadczalnym dla światowej sławy architektów. Mając prawie nieograniczone możliwości, pobudzają swoją fantazję aż do granic możliwości stali i szkła.

Co jakiś czas wciąż niewypełniona tkanka La Defense wzbogaca się o nowy obiekt, który swoją indywidualnością dominuje nad innymi wieżowcami. Takim właśnie indywiduum ma być wieżowiec Phare autorstwa Morphosis . Projektowany wieżowiec ma stać się symbolem rozwoju technologii i być samym w sobie dziełem sztuki. Oczywiście, zgodnie z ostatnimi trendami, obiekt ma wykorzystywać energię słoneczną , wiatru i minimalnie zużywać dostarczaną z zewnątrz energię. Całość pokryta będzie elewacją, która zależnie od potrzeb i doświetlenia naturalnym światłem może być przezroczysta lub nie; z kolei w nocy specjalne oświetlenie podkreślać będzie niezwykły kształt obiektu.

Dynamiczna superstruktura osiągnie wysokość 300 metrów i będzie schodziła do ziemi w postaci trójnoga - dwa z ?odnóży? będzie pełniło funkcje komunikacyjne czy konstrukcyjne, trzecia będzie rozwijała się niczym wstęga tworząc otoczenie. Kształt ten o proporcjach i wysokości przyjaznych pieszemu, ma wprowadzić przestrzeń publiczną w okolice wieżowca. Budynek Phare z założenia w swoim założeniu nie ma stać się zamkniętym biurowcem . Obecnie coraz częściej zwraca się uwagę na społeczny aspekt biurowców, aby nie odcinać ich od reszty społeczeństwa. Wewnątrz obiektu znajdą się również przestrzenie publiczne. Z kolei na 66 piętrze, jak to często bywa przy takich realizacjach, pojawi się restauracja dostępna dla wszystkich z tarasem panoramicznym.

Choć w dzisiejszych kryzysowych czasach cała inwestycja jest bardzo zastanawiająca, szczególnie, że właścicielem obiektu ma być Unibal - największa wEuropie firma z sektora nieruchomości, rozpoczęcie budowy planuje się na przyszły rok, a całość ma zostać ukończona do 2013roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Latarnia morska na La Defense - Phare Tower