Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Stadiony na Euro 2012 - Ukraina

dll

Opisaliśmy już Polskie stadiony, które będą gościć rozgrywki Euro 2012. Teraz czas na naszych wschodnich sąsiadów. Co sądzicie o ukraińskich arenach?

stadion, donieck, lwów, euro 2012, kijów, ukraina, sport, charków
Donbas Arena w Doniecku

 

 

KijówKijowska arena, na której odbywać się będą rozgrywki Euro 2012, i która zgodnie z założeniami ma gościć mecz finałowy, powstanie w wyniku modernizacji ponad 80-letniego Stadionu Olimpijskiego. Pierwotnie, projekt przebudowy miała opracować tajwańska pracownia Archasia Design Group, lecz w wyniku m.in. pojawienia się zastrzeżeń co do możliwości realizacji tego projektu w terminie, z propozycji tej zrezygnowano. Ostatecznie projekt modernizacji stadionu powierzono niemieckiej pracowni GMP.

 

Źródło: Skyscrapercity

 

Docelowo obiekt ma otrzymać 77 tys. miejsc, nowe trybuny i dach, a cały projekt przebudowy ma zostać zakończony w 2010 roku. Podczas rozgrywek Euro 2012 mają się tu odbyć trzy mecze grupowe, ćwierćfinał, a także wspomniany finał. Po mistrzostwach, stadion ma służyć miejscowym drużynom piłkarskim.

 

Zgodnie z decyzją UEFA, Lwów, Donieck i Charków dostały czas do 30 października na spełnienie stawianych im wymogów. Jeśli tego nie uczynią, zostaną one pozbawione możliwości organizowania rozgrywek. Kandydatury Dniepropietrowska i Odessy zostały natomiast definitywnie odrzucone.

 

Niemniej jednak, prezentujemy pozostałe trzy stadiony, licząc, że stronie Ukraińskiej uda się zrealizować wymogi stawiane przez UEFA. Oto i one:

 

Lwów

 

W przeciwieństwie do kijowskiej areny, Stadion Ukraina we Lwowie ma zostać wzniesiony od podstaw. Będzie on zlokalizowany na przedmieściach miasta, w pobliżu trasy wylotowej na Budapeszt. Autorem jego projektu jest austriacka pracownia Alpine Bau. Zgodnie z terminarzem projektu, jego budowa ma się zakończyć w połowie 2010 roku. Cała inwestycja ma pochłonąć ponad 100 mln euro.

 

Źródło:  zaxid.net

 

Docelowo obiekt ma dysponować miejscem dla 33,4 tys. kibiców i 350 vip-ów. Podczas rozgrywek mają się na nim odbywać mecze grupowe. Po zakończeniu Euro, stadion ma być wykorzystywany przez lokalną drużynę Karpaty Lwów.

 

Donieck

 

Donbass Arena w Doniecku został wzniesiony na terenach miejskiego parku. Jego projekt przygotowała pracownia Arup Sport, będąca częścią międzynarodowego koncernu budowlanego Arup. Koszt całej inwestycji, wraz z projektem adaptacji przylegających fragmentów parku, wyniósł ok. 400 mln dolarów.

 

Fot. Arup Sport; Źródło: stadiony.net

 

Stadion został zaprojektowany jako obiekt klasy "UEFA elite" (dawne 4 i 5 gwiazdek) i będzie dysponował miejscem dla 50 tys. kibiców. W nocy, dzięki szklanej fasadzie i zewnętrznemu podświetleniu, stadion ma lśnić jak diament. Podczas mistrzostw Donbass Arena będzie gościła rozgrywki grupowe, ćwierćfinałowe i półfinałowe. Po zakończeniu Euro , stadion będzie wykorzystywany przez drużynę Szachtara Donieck, a także na koncerty i pokazy.

 

 


 

 

Dodał: BogyBBA

 

Charków

 

Charkowska arena powstanie w wyniku przebudowy istniejącego stadionu Metalistu Charków. Autorem projektu jego modernizacji jest ukraińska firma Development Construction Holding (DCH). Początkowo stadion miał status obiektu rezerwowego, lecz obecnie, wraz z środową decyzją zarządu UEFA, ma on być jednym z czterech obiektów, na których będzie miała miejsce ukraińska część rozgrywek.

 

Źródło: Skyscrapercity

 

Docelowo Metalist Staium ma dysponować miejscem dla 41,5 tys. widzów i 750 vip-ów. Prócz samego stadionu, na terenach do niego przylegających, ma powstać kompleks Metalist City. W jego ramach, na areale 5 ha, zaplanowano wzniesione szeregu obiektów handlowych, rozrywkowych i rekreacyjnych. Całość tej inwestycji ma pochłonąć ponad 347 mln dolarów.

 

 

 

Dodał: MetalistFans

 

dll

 

 

 

Zobacz także:

 

Stadiony na Euro 2012 - Polska

 

Stadion we Wrocławiu jak chiński lampion

 

CZYTAJ WIĘCEJ O EURO 2012

Skomentuj:

Stadiony na Euro 2012 - Ukraina