Niewidzialny domek na drzewie
Dziecięce marzenia o domku na drzewie spełniają się niekiedy dopiero w wieku dojrzałym... Zobacz najlepiej zakamuflowany hotel autorstwa Tham + Videgard Hansson Arkitekter.






HARADS TREE HOTEL zaprojektowany przez Tham + Videgard Hansson Arkitekter powstanie do końca tego roku, w północnej części Szwecji, w okolicy małej miejscowości Harads. Główną ideą architektów było stworzenie kryjówki umieszczonej jak najwyżej na drzewie. Aluminiowo-szklana struktura o wielości jedynie 4x4x4 metry kw. przymocowana będzie do pnia drzewa.
Hotel będzie prawie niewidoczny, ponieważ w jego zewnętrznej strukturze odbijać się będzie otaczający krajobraz i niebo. Wnętrze wykonane będzie w całości z drewna. Okna znajdujące się w każdej ścianie zapewnią wspaniały widok na całą okolicę. Ten mini-hotel przygotowany dla dwóch osób zostanie wyposażony w podwójne łóżko, małą kuchnię, łazienkę, "pokój dzienny" oraz taras na dachu.
Hotel wpisuje się w bardzo popularny ostatnio nurt Eko-turystyki. W tym malowniczo usytuowanym obiekcie będzie można doświadczyć bezpośredniej bliskości dzikiej przyrody. By dostać się do hotelu trzeba będzie się wspiąć po drabinie lub przejść mostem z lin, który łączy drzewa. Zleceniodawca tego projektu, planuje umieścić w okolicy jeszcze sześć takich hoteli do końca tego roku.
Hotel Tham + Videgard Hansson Arkitekter to ciekawe rozwiązanie, które nie ingeruje radykalnie w środowisko. Prosty, oszczędny projekt i fantastyczny pomysł są gwarancją zainteresowania określonej grupy turystów.
NB
Zobacz także:
Yellow Treehouse - kolacja na drzewie
Piramidy w Gizie - fascynujące budowle starożytnego Egiptu
Wielki Mur Chiński - jedna z najsłynniejszych budowlli Chin
Dom na 6 m2. Zosia i Kuba zamieszkali w vanie i ruszyli w świat. Poznajcie Foxes in Eden
Historia drapaczy chmur, czyli opowieść o wyścigu do nieba
Futuro House - latające spodki z Finlandii
Vele di Scampia w Neapolu - wyburzane osiedle z lat 60. było symbolem Camorry
Architektoniczny Tetris - animacja Siergieja Heina z blokowiskiem w roli głównej
Obserwatorium na Śnieżce: architektoniczny szczyt Polski. Budynek wpisano do rejestru zabytków