Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Awangardowa architektura zagości w Krakowie

red

To doskonała okazja by poznać najlepsze pracownie architektoniczne z Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej

Freshlatino2 to druga edycja projektu, który jest poświęcony młodej, hiszpańskiej i latynoamerykańskiej architekturze. Z tej okazji w krakowskich instytucjach: Pauza in garden i Klubie Pauza będzie można obejrzeć wideo prezentujące 12 najbardziej znaczących i wyróżniających się pracowni z Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej, których wspólnym mianownikiem są nowatorska architektura oraz sztuka użytkowa, o funkcjach społecznych i ekologicznym przesłaniu.

Kuratorzy wystawy z Hiszpanii: architekci Ariadna Cantis oraz Andrés Jaque (nagrodzony Srebrnym Lwem na Biennale Architektury w Wenecji w tym roku), opracowali dekalog podstawowych terminów pozwalających zrozumieć i zastanowić się nad wybranymi wspólnymi cechami łączącymi aktualne trendy w architekturze.

Wśród prezentowanych prac, znajdują się m.in. projekty Rodrigo Garcíi z Hiszpanii i Macieja Siudy z Polski, którzy gościć będą w Krakowie przy okazji Freshlatino2.

Odbędzie się kilka wydarzeń towarzyszących prezentacji freshlatino2. Już 9 grudnia o godzinie 18.00 w Instytucie Cervantesa w Krakowie (ul. Kanoniczna 12) będzie można posłuchać rozmowy zatytułowanej Globaloval z architektem Rodrigo Garcíą i Maciejem Siudą, którzy przybliżą publiczności ideę Freshlatino2 oraz opowiedzą o swoich wspólnych projektach.

Dzień później, 10 grudnia o godzinie 19.00 w Pauza In Garden w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12) odbędzie się freshlatino2 POLSKA prezentacja prac architektów i artystów działających w Polsce, m.in: BUD CUD (Mateusz Adamczyk i Agata Woźniczka), NArchitekTURA (Bartusz Haduch), Sofft (Mikołaj Smoleński), Winkle, 2 DEKO, Tomasz Wójciak, Marcin Kwietowicz, Studio Sztuki OkO, Pracownia Archisfery (Katedra Obszarów Sztuki, Wydział intermediów ASP w Krakowie), Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, Starzak Sterbicki Atelier oraz Hugon Kowalski.

Główną częścią wydarzenia będzie prezentacja Wideo Platformy Freshlatino2. Zobaczyć ją będzie można od 9 do 18 grudnia w Pauza in garden oraz od 9 do 30 grudnia w Klubie Pauza.

    Więcej o:

Skomentuj:

Awangardowa architektura zagości w Krakowie