Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

WARSAW ON AIR - Warszawa z lotu ptaka

red

"WARSAW ON AIR - Warszawa z lotu ptaka" to cykl dziennych oraz nocnych panoram, które 22-letni Maciej Margas zrobił latając śmigłowcem bez drzwi. "WARSAW ON AIR" to również historia o tym jak dzięki uporowi, kilku miesiącom ciężkiej pracy i determinacji można osiągać rzeczy, zdawałoby się, niemożliwe!

Warsaw on Air
Warsaw on Air
Maciej Margas

Jak potężną siłą są marzenia, które sprawiają, że przełamujemy własne bariery, pokonujemy kolejne przeszkody by osiągnąć cel. A barier by wykonać te zdjęcia było bardzo dużo. Po pierwsze, przestrzeń powietrzna nad centrum Warszawy jest ściśle kontrolowana, ze względu na strefę nalotów na lotnisko Okęcie oraz bezpieczeństwa znajdujących się tu instytucji państwowych. Latać w tej strefie mogą tylko specjalistyczne dwusilnikowe śmigłowce, których wynajęcie kosztuje 10.000 zł za godzinę. Żeby wykonać zdjęcia dzienne i nocne, Maciej Margas musiał uzyskać szereg zgód i pozwoleń, ale przede wszystkim zebrać środki. Nie udało by się to bez pomocy sponsorów: Coca-Cola Polska, Enigma Systemy Ochrony Informacji, Grupa Wsparcia Marketingowego InterLeones, Canon Polska, Direct Communication, Blogusz.pl oraz ponad 66 osobom, które wsparły zbiórkę crowdfundingową w serwisie pomagam.pl. Dzięki nim młodemu fotografowi udało się zrealizować coś, czego w Polsce jeszcze nikt nie dokonał.

Ogromnym wyzwaniem były zdjęcia nocne, kiedy warunki oświetleniowe są dużo trudniejsze i wymagają lepszego sprzętu, zastosowania krótszych czasów naświetlania, co w przypadku fotografowania bez statywu w lecącym śmigłowcu mogło skutkować poruszonymi zdjęciami. Dodatkową trudność dla lecącego przy otwartych drzwiach fotografa stanowiło zimne powietrze i konieczność zmian kart, obiektywów etc.

Na zdjęciach nocnych zależało mi najbardziej, chciałem wzbić się na wysokość 3000 stóp by pokazać siatkę ulic - podkreśla Maciej Margas. - Warszawa z tej perspektywy oszałamia zwłaszcza jeśli ma się w pamięci tragiczną historię tego miasta. Poprzez wystawę "WARSAW ON AIR" chcę pokazać całemu światu, że stolica jest piękniejsza niż kiedykolwiek, a Polakom, że mamy powody do dumy.

Maciej Margas debiutował jako 19-latek filmem kręconym z dachów wieżowców -"Warsaw 24 H timelapse", który stał się najpopularniejszym timelapse o Polsce na świecie.

Wystawę "WARSAW ON AIR" objętą honorowym patronatem Pani Prezydent m.st. Warszawy można zwiedzać od 21 listopada do 6 grudnia na 35-piętrze wieżowca Warsaw Trade Tower (ul. Chłodna 51).

Wejściówki na wernisaż rozeszły się w ciągu kilku minut. Jednak ze względu na ogromne zainteresowanie przez cały weekend 21 i 22 listopada będzie można spotkać się z autorem, a także zakupić plakaty i wydruki w Warsaw Gift Shopie. Wstęp jest wolny, ale ze względów organizacyjnych goście proszeni są o rejestrację, której można dokonać na warsawonair.com/info/

    Więcej o:

Skomentuj:

WARSAW ON AIR - Warszawa z lotu ptaka