Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Galeria 40/40. Warszawskie zagłębie street artu [ZDJĘCIA]

red

Galeria Forty/Forty to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Dzielnicy Bemowo i Fundacji Sztuki Zewnętrznej, realizowane w porozumieniu ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków. Zobacz co artyści stworzyli na zabytkowych murach fortów Bema

Trend oddawania starych, zniszczonych przestrzeni miejskich w ręce streetartowców staje się coraz popularniejszy. W Warszawie powstała nawet cała "galeria sztuki ulicznej". Galeria 40/40 mieści się w XIX-wiecznym obronnym Forcie Parysów na Bemowie.

Projekt 40/40 to próba znalezienia kompromisu, pomiędzy spontanicznością sztuki ulicznej z ograniczeniami, jakie na co dzień narzucają artystom normy prawne.

Organizator do współpracy zaprosił najciekawszych polskich twórców zajmujących się street artem. W pierwszej odsłonie projektu 40/40 oddano im do dyspozycji mury Fortu. Mogli oni tworzyć co chcieli, łączyć różne style, techniki czy też paletę barw. Organizator nie narzucił tematu pracy. Jedynym ograniczeniem był wymóg działania wewnątrz budynku.

Co ciekawe, budynek Koszarów Północnych jest otwarty całą dobę i nie jest w żaden sposób nadzorowany, dlatego na jego murach ciągle przybywa obrazów i napisów wykonanych już poza projektem 40/40. Taka sytuacja idealnie nawiązuje do sztuki ulicznej, jako tej, która ciągle zmienia się w niemal niczym nieskrępowany sposób.

    Więcej o:

Skomentuj:

Galeria 40/40. Warszawskie zagłębie street artu [ZDJĘCIA]