Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

"Z bliska / Z daleka". Poznański przewodnik alternatywny

red

"Z bliska / Z daleka" to mapa-przewodnik idealna dla fanów wszystkich alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Zamiast zwiedzać to, co widzieli już wszyscy, z mapą można wybrać się na odkrywanie najlepszych przykładów poznańskiego graffiti, neonów i poznańskiej typografii.

Mapka 'Z bliska / Z daleka'
Mapka 'Z bliska / Z daleka'
Materiały projektanta

Mapa-przewodnik „Z bliska / Z daleka” to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, w ramach której zebrane zostały murale, graffiti, neony i typografia Poznania (łącznie 74 obiekty). To propozycja dla miłośników alternatywnego zwiedzenia miasta – poza utartymi szlakami turystycznymi, bez biletów wstępu czy kolejek. Zachęcamy, by uważniej przyjrzeć się muralom – tym wielkoformatowym, widocznym z daleka, oraz tym mniejszym, ukrytym w zakamarkach podwórek i ulic. Wyłącznie po zmroku odkryjemy z kolei prawdziwe piękno i blask działających (jeszcze!) neonów. Poszukajmy starych napisów, które – wyblakłe bądź ukryte pod warstwą tynku – stanowią zapis historii miasta. Warto się również spieszyć, by zobaczyć partyzancką twórczość ulicy – graffiti. Do zobaczenia w mieście!

Bezpłatna mapa dostępna jest w punktach Centrum Informacji Miejskiej, w Bibliotece Raczyńskich, kinach studyjnych, CK „Zamek”.

Za koncepcję i opracowanie mapki odpowiada Tomasz Bombrych. Projekt graficzny wykonało studio Bękarty. Fotografowała Alicja Waśkiewicz, tłumaczyła Katarzyna Bugajska, a napisy rekonstruował Marcello Giusto.

Mapę jak najbardziej polecamy i zapraszamy do nietypowych spacerów po Poznaniu. Dajcie znać w komentarzach, czy znacie inne tego typu mapy i przewodniki po niecodziennych atrakcjach, także w innych polskich miastach.

    Więcej o:

Skomentuj:

"Z bliska / Z daleka". Poznański przewodnik alternatywny