Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

TOP 5 Bryła poleca książki na wakacje

DL

Wybieracie się na wakacje? Wraz z księgarnią BookOff przygotowaliśmy ranking czerwcowych nowości wydawniczych. Sprawdź, jaką lekturę możesz wziąć na plażę, w góry lub do miasta.

1. Modern Japanese House

Książka Modern Japanease House jest przeglądem ponad 20 najbardziej innowacyjnych domów zbudowanych w ciągu ostatniej dekady w kraju, który słynie z nowoczesnego wzornictwa - Japonii. W bogato ilustrowanym albumie pokazano projekty zarówno znanych architektów - Kazuji Sejimy, Juna Aokiego, Shigeru Bana, Hitoshiego Abe i Shuhei Endy, jak również mniej znanych praktyków - m.in. Nobuakiego Furuyego i Hiroshiego Nakao. Ten inspirujący wybór współczesnej japońskiej architektury mieszkaniowej, jest napisany językiem dostępnym jednocześnie dla architektów jaki i zwykłego czytelnika.

Wyd. Phaidon
Cena: 219.00 zł
2. Powershop 2: New Retail Design

Współcześnie projekty przestrzeni handlowych są odpowiedzią na mnogość funkcji sklepów. Występując jako tło dla sprzedawanych produktów, są reprezentacją wizualną marki i pozwalają klientom na jej fizyczne doświadczenie. Często również prowadzą swoje drugie życie, sprowadzające się do bycia przestrzenią wystawienniczą, miejscem rozmaitych wydarzeń lub galerią sztuki. Typologie wnętrz handlowych dostosowują się również do nowych trendów konsumenckich i uwarunkowań społecznych, poprzez projekty zachęcające do otwartości i intymności, a także interakcji, rozrywki i ich niepowtarzalnego doświadczania.

Powershop 2 dostarcza prawdziwie globalnego przeglądu wizjonerskich przestrzeni handlowych, zaprojektowanych m.in. przez takie gwiazdy jak Marcel Wanders, Wonderwall, 20|20 Limited, Coop Himmelb(l)au, Karim Rashid, Mattheo Thun, Tokujin Yoshioka i Ippolito Fleitz. To także 640-stronicowy przewodnik po 200 niesamowitych projektach z całego świata, mieszczących w "stolicach" światowego designu - w Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Szanghaju, Berlinie, Sztokholmie, Tokio i Amsterdamie, i uzupełnionych o wschodzące centra takie jak Melbourne, Istambuł, Moskwa, Belgrad i Dubaj.

Prócz doskonałej jakości fotografii czytelnik znajdzie w środku także rzuty, wyczerpujące opisy projektów i profile projektantów. 8 esejów zamieszczonych w książce, rozprawia się natomiast z problemami przyszłości, z którymi będzie się mierzyć branża architektury wnętrz sklepowych.

Wyd. Gestalten Verlag
Cena: 399.00 zł

3. Steven Holl: Urbanisms, Working with Doubt

Współczesne planowanie urbanistyczne coraz częściej jest opisywane na diagramach, mapach, grafach w celu pokazania racjonalnego, statystycznego punktu widzenia profesjonalnego planisty. W swojej nowej książce, architekt Steven Holl, sugeruje, że podobnie jak nowoczesna medycyna odkryła znaczenie irracjonalnej części psychiki ludzkiej, tak planiści miejscy powinni zdać sobie sprawę z tego, że empiryczna siła miast nie może być w całości racjonalizowana i musi być rozpatrywana subiektywnie. W tym przeglądzie projektów urbanistycznych i architektonicznych, powstałych na przestrzeni trzydziestu lat pracy, Holl rozciąga planowanie miejskie w domenę nieoczywistości, przekształca prozę w poezję. Książka Urbanisms bada jak percepcja i zmysł są splecione z materiałem, przestrzenią i światłem form urbanistycznych.

Argumenty Holla są zilustrowane szerokim katalogiem projektów ułożonych geograficznie. W książce, architekt bada koncepty takie jak i tworzenie miast z rozrzuconych części i od krawędzi; przemieszczania się "w" i "z" przestrzeni pomiędzy zabudowanym środowiskiem; włączania elementów architektonicznych w skomplikowane uwarunkowania miejskie; konstruowanie tkanek miejskich w niewielkiej skali; i ochrona naturalnych krajobrazów. Urbanisms prezentuje rozwiązania projektowe dla różnych lokalizacji, wliczając w to Linked Hybrid w Pekinie; Sliced Porosity Block w Chengdu; Horizontal Skyscraper w Shenzhen; Green Urban Laboratory w Nanning; Toolenburg Zuid Schiphol w Amsterdamie; Fondation Pinault Ile Seguin w Paryżu, France; i plan urbanistyczny dla M.I.T.'s Vassar Street w Cambridge, Massachusetts.

Wyd. Princeton Architectural Press

cena: 159.00 zł

4. Transmaterial 3: A Catalog of Materials that Redefine our Physical Environment

Od 2006 roku, od czasu publikacji best-sellerowej pierwszej części Transmaterial, jej autor Blaine Brownell, stał się niekwestionowanym mistrzem nowych materiałów, inspirującym architektów i dizajnerów, chcących przekształcić strukturę, przestrzeń i powierzchnię ich projektów w super-nowoczesne i przyjazne środowisku produkty. Trzecia część serii z krytycznym entuzjazmem prezentuje ponad dwieście nowych materiałów, produktów i systemów, które mają spory potencjał by przekształcić konstrukcyjny świat. Transmaterial 3 zawiera obszerne streszczenie zalet technologicznych współczesnych materiałów, ze szczególnym podkreśleniem najnowszych osiągnięć na polu biopolimerów i innych biopochodnych materiałów; produktów, systemów, i procesów biomimetycznych, które starają się naśladować swoje naturalne odpowiedniki, włączając w to materiały wytworzone biochemicznie i o niskiej emisji energetycznej; "rosnących" materiałów; cudów w nanoskali; technologii odnawialnych; materiałów powstałych w wyniku przetworzenia odpadów; i interaktywnych, transformatywnych cyfrowych interfejsów, wykorzystywanych przez sieci komunikacji perswazyjnej i zasilanych ze źródeł stosowanych w iluminacjach o niskim zużyciu energii. Transmaterial 3 to wspaniały generator inspiracji i niezastąpione narzędzie dla każdego architekta lub dizajnera chcącego być na bieżąco z najnowszymi materiałowymi trendami.

Wyd. Princeton Architectural Press

Cena: 124.00 zł

5. Seria XS: Big Ideas, Small Buildings

Seria XS: Big Ideas, Small Buildings poświęcona jest w całości architekturze w rozmiarze XS. Pierwsza część jest ukłonem w stronę małych, kompaktowych budynków, które można czasem spotkać w krajobrazie, i które dają nam możliwość zastanowienia się nad ich znaczeniem lub podziwiania elegancji ich konstrukcji. Patrząc na wielość funkcji i stylów tych niewielkich obiektów widzimy, że ich rozmiar uwalnia wodze kreatywności, a użyteczności pozwala kroczyć w parze z pięknem.

Część druga, XS Green, podobnie jak poprzedni tom, zajmuje się tematyką architektury o niewielkich rozmiarach. Zadaje ona jednak pytanie o definicję ekologicznego budynku i tego jak wzbogaca ona świat wokół nas. Zgromadzone projekty nie traktują wyłącznie ?dobrym? budowaniu, lecz przede wszystkim "dobrym" widzeniu. Książka pokazuje, że domy, które troszczą się o ludzi, troszczą się także o naszą planetę.

Część trzecia, XS Extreme, przypatruje się kompaktowym budynkom wzniesionym na krawędzi możliwości. Znajdziemy tu mobilne domy o czasowych lokalizacjach, te zbudowane w głuszy i nieprzyjaznym klimacie, wreszcie, książka pokazuje obiekty, których koncepcja jest bardzo odważna lub wręcz prowokująca. Książka XS Extreme oferuje czytelnikowi uderzające, nowe idee w ludzkiej skali, które zainspirują każdego zainteresowanego ulepszaniem świata wokół nas.

Wyd. Thames & Hudson

Cena jednego tomu: 79.00 zł

Skomentuj:

TOP 5 Bryła poleca książki na wakacje