Przyszłość projektuje się teraz. Interaktywna tablica - co warto o niej wiedzieć?

Materiały partnera

Interaktywna tablica Samsung Flip to sprzęt, który z pewnością przyda się w każdej pracowni. Jak działa? Sprawdzamy.

Samsung Flip - interaktywna tablica
Samsung Flip - interaktywna tablica
Fot. mat. Samsung

Codzienność architektów wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Coraz częściej tworzymy wspólne projekty z ludźmi z całego świata. Wymieniamy wiedzę i doświadczenia. Tradycyjne stoły kreślarskie zastąpione zostały wydajnymi komputerami. Programy graficzne pozwalają nam projektować bez potrzeby sięgania po ołówek. Zmieniają się także klienci. Nie wystarczy pokazać projekt i opowiedzieć o swoim pomyśle. Ważna jest także cała oprawa.

Według badań dotyczących efektywności pracy w grupach, przeprowadzonych przez amerykański Uniwersytet w Arizonie, aż 9 na 10 godzin przeznaczanych na spotkania, jest zupełnie bezproduktywnych. Tradycyjne tablice, "flipcharty" czy projektory nie spełniają aktualnych wymagań projektantów i klientów. Biura potrzebują dziś nowoczesnego, interaktywnego rozwiązania, poprawiającego efektywność spotkań i jakość prezentacji.

Samsung Flip - interaktywna tablica
Samsung Flip - interaktywna tablica
Fot. mat. Samsung

Samsung Flip - wsparcie dla architektów

Jedną z najciekawszych nowości wspierających branżę projektową jest interaktywny ekran Samsung Flip stworzony przez firmę Samsung Electronics. Pracę nad urządzeniem będącym czymś więcej niż nowoczesną wersją analogowych tablic i standardowych papierowych flipchartów, trwały aż 3 lata.

Flip ma duży, 55-calowy wyświetlacz - jego wielkość jest idealnie dopasowana do małych i średnich grup omawiających projekty. Wysoka jakość wyświetlacza UHD pozwala na prezentowanie realistycznych i sugestywnych materiałów wizualnych. To niezwykle ważne w prezentowaniu wizualizacji, rzutów i innych architektonicznych projektów.

Samsung Flip - interaktywna tablica
Samsung Flip - interaktywna tablica
Fot. mat. Samsung

Prosto i intuicyjnie

Ekran, przymocowany do ruchomego stojaka, może pracować zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej, a interfejs UX automatycznie dostroi się do trybu pracy. Tradycyjny marker zastąpiony został pasywnym, niewymagającym zasilania rysikiem.  Co ważne, dzięki wyjątkowo czułej matrycy, pisanie na ekranie jest tak naturalne, jak na tradycyjnym flipcharcie lub dobrej jakości tablicy suchościeralnej. 

Interaktywna tablica ma wbudowane czujniki aktywujące ekran, gdy użytkownik zbliży się do niego, podniesie rysik lub zmieni tryb wyświetlania (z pionowego na poziomy i odwrotnie). Dzięki temu można szybko przejść do nowego tematu lub szybko kontynuować prace na projektem bez irytującego czekania na uruchomienie się urządzenia.

Szybkie przesyłanie projektów

Dzięki funkcji Smart View i łączności NFC, uczestnicy spotkania mogą wysyłać bezpośrednio na ekran treści przechowywane na swoich urządzeniach - smartfonach, tabletach czy laptopach. Gdy plik pojawi się na interaktywnej tablicy, można na niego nanosić uwagi i komentarze. Do dyspozycji jest aż 20 kolorów i 3 tryby grubości rysika. Jednocześnie z Flipa może korzystać aż 4 użytkowników. W ramach jednego projektu dostępnych jest 20 cyfrowych arkuszy na notatki - uczestnikom spotkania nie zabraknie więc miejsca na uwagi i komentarze. "Wymazywanie" niepotrzebnych danych z wyświetlacza również jest dziecinnie łatwe - wystarczy przeciągnąć dłoń po ekranie.

Samsung Flip - interaktywna tablica
Samsung Flip - interaktywna tablica
Fot. mat. Samsung

Co z bezpieczeństwem danych?

Urządzenie ma wbudowaną pamięć wewnętrzną, która umożliwia przechowywanie wszystkich projektów. Nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo danych - każdy plik można zabezpieczyć czterocyfrowym pinem.

Materiały ze spotkania mogą zostać udostępnione online lub zapisane na dysku USB czy też innych nośnikach zewnętrznych. Do wyboru mamy mnóstwo formatów, w tym najpopularniejszy PDF.

Samsung Flip to bez wątpienia urządzenie, które przyda się w każdej pracowni. Sprawi, że praca nad projektem będzie łatwiejsza, a spotkania z zespołem przebiegać będą bardziej efektywnie. Treści zaprezentowane w tak nowoczesny sposób będą też znacznie bardziej atrakcyjne dla klientów.