Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Gigantyczna replika Arki Noego [ZDJĘCIA]

red

W Stanach Zjednoczonych powstał gigantyczny budynek będącą repliką biblijnej Arki Noego. Ma wysokość kilkupiętrowego bloku i długość ponad 150 metrów. Arka to dzieło kreacjonistów ze stowarzyszenia Answers in Genesis. Wewnątrz zorganizowano wystawę prezentującą historię Noego i potopu opisane w Starym Testamencie.

Replika biblijnej Arki Noego
Replika biblijnej Arki Noego
A. Larry Ross Communications

Gigantyczna arka (155 metrów długości, 26 metrów szerokości i 16 metrów wysokości) powstała w niewielkim Williamstown w stanie Kentucky w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Budynek jest dziełem stowarzyszenia kreacjonistów Answers in Genesis odrzucających poglądy współczesnej nauki oparte na teorii ewolucji i historię świata postrzegają literalnie tak, jak została zapisana w Biblii. Po sześciu latach budowy 7 lipca otworzyła swoje drzwi dla pierwszych zwiedzających.

Jej autorzy podkreślają, że choć nie wiemy jak dokładnie wyglądała arka, to ich dzieło zostało zaprojektowane ściśle według wskazówek z Pisma Świętego. W jej wnętrzu znajdziemy wystawę prezentujących biblijną historię o potopie i Noem, który na arce ocalił po parze wszystkich gatunków zamieszkujących ziemię. We wnętrzach arki możemy znaleźć zarówno ekspozycje prezentujące zarówno historię Noego, jak również bogatą kolekcję modeli różnych gatunków zwierząt, w tym... dinozaurów, które zdaniem autorów projektu koegzystowały z człowiekiem i wyginęły dopiero po potopie. Zwiedzający będą mogli oglądać także pokazy z udziałem żywych zwierząt.

Zwolennicy budowy nazywają projekt największym wydarzeniem epoki, przeciwnicy nieco zgryźliwie nazywają obiekt jedynym muzeum prezentującym poglądy sprzeczne z nauką. Zrealizowany obiekt jest dopiero pierwszą częścią większego kompleksu, w skład którego poza arką ma znaleźć się między innymi wieża Babel i inne obiekty opisywane w Starym Testamencie. Największa Polska konkurencja Chrystus ze Świebodzina -  zdaje się został właśnie zdeklasowany.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Gigantyczna replika Arki Noego [ZDJĘCIA]