Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czy tak wygląda przyszłość wieżowców? Nowy projekt od Snohetta

red

Snohetta wygrała konkurs na nowy gmach dla Banque Libano Francaise w Bejrucie. To pierwszy projekt norweskiej pracowni, który ma zostać zrealizowany w Libanie. Ale wyróżnikiem nowego biurowca jest także nietypowa forma budynku.

Nowy wieżowiec zaprojektowany przez architektów z pracowni Snohetta wyróżnia się nietypową bryłą. Klasyczna prostopadłościenna forma pełna jest tu głębokich wycięć a całą bryła wygląda na prawdziwe wyzwanie konstrukcyjne.

Wycięcia pojawiają się w budynku ze wszystkich stron na różnych kondygnacjach. powstałe w ten sposób tarasy zostały wykorzystane na zaprojektowanie położonych na wysokości ogrodów, które mają stanowić miejsce spotkań pracowników biurowca i stać się miejscem społecznej interakcji.

Zewnętrzne ogrody w wieżowcach to coraz częściej spotykane rozwiązanie. Jednym z pierwszych stosujących je na dużą skalę był frankfurcki wieżowiec Commerz Banku. Od jego powstania minęło już prawie 20 lat, a zewnętrzne ogrody coraz śmielej wkraczają do wysokościowców.

Dolna cześć wieżowca ma być dostępna publicznie i oferować różne usługi. W lobby znajdziemy tarasowo ułożone schody prowadzące na antresolę pierwszego piętra. szerokie schody stanowią też rodzaj siedziska - podobne rozwiązanie znajdziemy między innymi w powstającym w warszawie wieżowcu Skyliner. Wyżej znajdzie się cześć biurowa.

Wygląda na to, że tworzenie zewnętrznych tarasów w nieodległej przyszłości stanie się stałym trendem, a pracownicy i mieszkańcy wysokich wież dostaną możliwość przebywania na świeżym powietrzu i kontaktu z naturą niezależnie od wysokości, na której będą się znajdować.

    Więcej o:

Skomentuj:

Czy tak wygląda przyszłość wieżowców? Nowy projekt od Snohetta