Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Iconic Awards: Biuro Opera Software nagrodzone po raz kolejny

red

Paweł Garus oraz Jerzy Woźniak z pracowni mode:lina zostali uhonorowani prestiżową nagrodą ICONIC Awards 2017 za projekt wrocławskiego biura Opera Software.

Biuro Opera Software we Wrocławiu, projekt: mode:lina
Biuro Opera Software we Wrocławiu, projekt: mode:lina
materiały prasowe

To trzecia międzynarodowa nagroda dla tej realizacji. Wcześniej architekci z pracowni mode:lina zostali uhonorowani nagrodami: Finest Interior Award 2016 i Best Office Awards.

Chcemy mieć najlepsze biuro na świecie

A wszystko zaczęło się od jednego maila: "Chcemy mieć najpiękniejsze biuro na świecie" - taką wiadomość otrzymali od inwestora architekci pracowni mode:lina. Paweł Garus i Jerzy Woźniak podjęli rzucone wyzwanie i stworzyli biuro inspirowane architekturą Wrocławia. Okazało się, że autentyczność lokalnego kontekstu i umiejętność przetworzenia inspiracji poskutkowała aranżacją, która kradnie serca kolejnego międzynarodowego jury.

Projektanci z pracowni mode:lina™ stanęli przed zadaniem zaprojektowania wnętrz dla oddziału norweskiej firmy Opera Software, twórcy popularnej przeglądarki. Siedziba mieści się w dwóch prestiżowych kamienicach w centrum Wrocławia – jednej z początku XIX wieku i drugiej z 1913 roku – których właścicielem jest Zbigniew Grycan.

Nieformalny klimat

O przyznaniu kolejnej, prestiżowej nagrody dla wrocławskiej realizacji zdecydował przede wszystkim mniej formalny charakter przestrzeni biurowej. Przewodnim motywem aranżacji stał się wizerunek Wrocławia jako "miasta stu mostów". We wnętrzach dominują kratownice, łukowe konstrukcje oraz kolory nawiązujące do najbardziej znanych wrocławskich przepraw.

Biuro Opera Software we Wrocławiu, projekt: mode:lina
Biuro Opera Software we Wrocławiu, projekt: mode:lina
materiały prasowe, http://bit.ly/2rLh5Dp / CC BY 3.0 PL

Tropem wrocławskiej architektury

Nieregularne plamy utworzone z drobnych płytek na posadzce przypominają wyspy na Odrze. Łukowe zadaszenie nad aneksem kuchennym to odwołanie do konstrukcji zabytkowej hali targowej. Skojarzenie to potęguje umieszczenie drewnianych skrzynek i zastosowanie w kuchni kolorowej mozaiki.

Poszukując kolejnych odwołań do architektury Wrocławia, natkniemy się na konstrukcję nad stołem konferencyjnym, która przypomina sklepienie dworca głównego w tym mieście. Nietypowa jest również ekspozycja loga firmy Opera Software. Okrągły pierścień pełni funkcję lampy sufitowej i wisi dokładnie w tym miejscu, gdzie żyrandole w dawnych kawiarniach.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Iconic Awards: Biuro Opera Software nagrodzone po raz kolejny