Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Omicron - niezwykły mapping w Hali Stulecia

red

Nowe technologie otworzyły przed nami możliwości, o jakich projektanci jeszcze do niedawna mogli tylko marzyć. Era komputerów wprowadziła precyzję i synchronizację na nieosiągalny dotychczas poziom. Projektanci coraz śmielej sięgają po nowe rozwiązania a ich efektem są między innymi niezwykłe świetlne pokazy zamieniające statyczne dotąd budynki w żywe i ruchome struktury.

Omicron - mapping w Hali Stulecia
Omicron - mapping w Hali Stulecia
Projekt zrealizowany przez Nolabel Sp. z o. o. i zespół New Amsterdam

Mapping to coraz popularniejsze nakładanie dwuwymiarowych projekcji na obiekty przestrzenne. Ale to coś więcej niż wykorzystanie budynku jako miejsca projekcji. Precyzyjnie zaprojektowany pokaz wykorzystuje zazwyczaj przestrzenną strukturę budynku i jeszcze bardziej ją podkreśla. Dynamiczna gra świateł tworzy iluzję ruchu poszczególnych elementów budowli i zamienia ją w rozedrganą strukturę, która zmienia się na naszych oczach.

Omicron to nazwa projektu, który na stałe znalazł swoje miejsce we wnętrzu wrocławskiej Hali Stulecia. Powstał w ramach tworzenia Centrum Poznawczego w kuluarach wrocławskiego zabytku. Jego główną atrakcją jest niewątpliwie największy na świecie stały mapping wyświetlany pod mierzącą 67 m kopułą Hali. Światła ożywiają całą konstrukcję i uwypuklają jej najważniejsze elementy.

Projekt zrealizowany przez Nolabel Sp. z o. o. i zespół New Amsterdam to poza mappingiem także 6 interaktywnych gier, 600 zdjęć i wizualizacji, 40 prezentacji multimedialnych oraz 2 stanowiska AR.

Wystawę otwiera film poświęcony historii Hali Stulecia oraz prezentacje w formie interaktywnych ksiąg przybliżających zwiedzającemu atmosferę Wrocławia początku XX w. Następnie za pomocą kilkudziesięciu interaktywnych prezentacji wyświetlanych na dotykowych ekranach widz zapoznaje się najważniejszymi nurtami w architekturze XX w. oraz światowymi osiągnięciami modernizmu. Interaktywna mapa Wrocławia umieszczona w stole dotykowym podkreśla wyjątkowość planu urbanistycznego miasta umożliwiając widzowi samodzielne decydowanie o wyświetlanych treściach oraz filtrowanie informacji pod kątem wybranego stylu architektonicznego.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Omicron - niezwykły mapping w Hali Stulecia