Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Intensywne kolory i nowoczesne rozwiązania. Salon sprzedaży mieszkań

red

Przyzwyczailiśmy się, że biura sprzedaży mieszkań to często prowizoryczne pawilony czy tymczasowo adaptowane pomieszczenia na terenie budowy. A jeśli miejsce gdzie kupujemy mieszkanie kojarzyło się z domem, a ważnej życiowej decyzji towarzyszyło otoczenie dobrego designu? Odpowiedzi na to pytanie postanowiła poszukać odpowiedzi firma Profbud i projekt wnętrz swojego salonu sprzedaży mieszkań zleciła jednemu z najlepszych polskich projektantów: Robertowi Majkutowi.

Salon Sprzedaży Mieszkań firmy Profbud
Salon Sprzedaży Mieszkań firmy Profbud
fot. SZYMON POLANSKI

Nieuporządkowany plac budowy, tymczasowo urządzone pomieszczenia i trochę spartańskie warunki - to właśnie w takim otoczeniu często podejmujemy decyzję o zakupie naszego mieszkania. Najnowsza realizacja Roberta Majkuta - wnętrza salonu sprzedaży mieszkań firmy Profbud.

Powierzono nam zadanie, które wydaje się proste, choć do zilustrowania są wartości abstrakcyjne i niemierzalne – rzetelność, uczciwość, odpowiedzialność, wiarygodność, jakość. Dynamiczny, biało-czerwony zestaw podstawowych barw i konkretny, choć pozostający jeszcze na etapie projektu, produkt – mieszkanie. To były nasze wytyczne przy projektowaniu właściwego rozwiązania - Robert Majkut.

Zaprojektowane przez Robert Majkut Design wnętrza bardziej kojarzą się z eleganckimi domowymi wnętrzami niż z placem budowy. Wnętrza zdominowała mocna kolorystyka czerwień, czerń i biel. W tej tonacji utrzymane są zarówno ściany jak i podstawowe elementy wyposażenia.

Cała przestrzeń została podzielona na mniejsze fragmenty przy użyciu szklanych przegród. Jedno z pomieszczeń zostało odgrodzone za pomocą szyb o regulowanej przezierności. Takie rozwiązanie pozwala na dowolną aranżację zależnie od potrzeb - od w pełni transparentnej, do kameralnej, zamkniętej przestrzeni zapewniającej komfort podczas zawierania transakcji. Na środku salonu uwagę przyciąga jeszcze szklana instalacja wygradzająca niedużą część konferencyjną. Otaczające ją szklane rury choć wyglądają na filigranową rzeźbę, tak naprawdę są jednak bardzo wytrzymałe i nie straszne im uderzenia czy nawet działania kwasu.

Całości dopełnia dyskretnie zaaranżowana część poczekalni, nazywana „domem”, z sofą, fotelem, regałem z książkami. Kompozycję spina indywidualnie drukowana, cieniowana gradientem (od czerwieni do czerni) wykładzina, zaś tylną część pomieszczenia zdobi oryginalny, wykonany z drewna, przestrzenny relief, ułożony z wielką pieczołowitością na ścianach i suficie. Ten zestaw wielu dyskretnych form stanowi o sile projektu, unikalności miejsca i zawartym w misji firmy przekazie. Salon jest jak wnętrze serca, w którym jesteśmy otoczeni sympatią i fachowością - Robert Majkut.

Indywidualnie zostały zaprojektowane także meble i wszystkie elementy wyposażenia. Do ciekawszych z pewnością należy czarna drewniana, ręcznie wykonana mozaika, czy geometryczny regał przy wejściu wykonany z paperstone - specjalnie sprasowanego i przetworzonego papieru z recyklingu.

Światło, kolor i specjalnie dobrany zapach - wszystko to ma na celu zapewnienie komfortu dla pracowników i gości salonu i pomóc im skupić się podejmowanych decyzjach w miłej i przyjaznej atmosferze. Czy takie rozwiązania niedługo staną się normą i będziemy mogli spotkać je także u innych deweloperów?

Przeczytaj tez wywiad z Robertem Majkutem, w którym pytamy go o to, czym jest design, jak zmienił się przez ostatnie dwadzieścia lat i o to, jak dzisiaj definiujemy luksus.

Cały wywiad z Robertem Majkutem przeczytasz TUTAJ.

    Więcej o:

Skomentuj:

Intensywne kolory i nowoczesne rozwiązania. Salon sprzedaży mieszkań