Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Atrakcyjne, funkcjonalne i z ogrodem. Nowe wnętrza warszawskiego showroomu

red

Pokazowy salon producenta stolarki okiennej i drzwiowej, który jest elegancki, funkcjonalny a jednocześnie w ciekawy i nienachalny sposób dostępny asortyment? Oglądając zdjęcia z warszawskiego Showroomu firmy Centor zdaje się, że choć to trudna sztuka, to jednak można te wszystkie czynniki razem połączyć i stworzyć zarówno funkcjonalne, ciekawe i eleganckie wnętrza.

Za nowy wygląd warszawskiego Showroomu odpowiada pracownia exexe.

Głównym zamierzeniem było wytworzenie przestrzeni przyjaznej, pobudzającej do twórczej pracy, będącej jednocześnie miejscem spotkań biznesowych o różnym charakterze oraz nienachalnej ekspozycji produktów, jakimi są wysokiej jakości okna i drzwi tarasowe - mówią o swoim projekcie autorzy: Ligia Krajewska i Jakub Pstraś.

Zastana prostopadłościenna przestrzeń została podzielona za pomocą pozaginanych struktur dzielących wnętrze na mniejsze, bardziej kameralne pomieszczenia zróżnicowane pod względem funkcji. Ich kształt został zaprojektowany w taki sposób, aby dzieliły lokal na szereg następujących po sobie, korelujących przestrzeni, o różnym przeznaczeniu: strefa wejściowa - strefa wypoczynkowa - ogród - recepcja i schody - biuro i sala konferencyjna - zaplecze socjalne.

W kolejnych przegrodach umieszczono 4 typy drzwi Centor. W związku z podstawową funkcją drzwi jako elementu umożliwiającego przejście między wnętrzem a zewnętrzem, dodane ściany posiadają dwa rodzaje wykończenia powierzchni, z których jedna strona nawiązuje do rozwiązań materiałowych typowych dla wnętrz, a druga sugeruje wykończenia zewnętrzne. Konsekwentnie przeprowadzona idea, przy odpowiednim doborze materiałów, wprowadziła do wnętrza salonu porządek oraz spowodowała, że każda z jego stref posiada unikalny charakter.

Strefa wejściowa wyposażona w wygodne fotele ma kreować domową atmosferę salonu i wytwarzać na odwiedzających wrażenie gościnności i otwartości. Sercem salonu jest wewnętrzny ogród - miejsce nieformalnych spotkań, stanowiące jednocześnie centrum dla prezentacji produktów firmy. W ogrodzie zaprojektowano 3 ruchome donice z roślinnością, dające możliwość szybkiej rearanżacji tej przestrzeni na potrzeby organizacji przyjęć, bądź też sprawnej wymiany ekspozycji.

Recepcję umieszczono za ogrodem. Jest ona ściślej połączona ze strefą biurową salonu niż z wejściową a projektowana indywidualnie lada, stanowi jednocześnie miejsce do dyskusji na stojąco pomiędzy pracownikami i gośćmi Showroomu. Tłem dla tej strefy jest balustrada z blachy perforowanej, za którą znajdują się schody prowadzące na antresolę, gdzie umieszczono część biurowo-techniczną. Duże okno z antresoli umożliwia ciągły kontakt pomiędzy poziomami salonu.

Za ladą umieszczono strefę biurowo-konfrencyjną wraz z zapleczem socjalnym. Elegancję tego miejsca podkreśla zastosowanie okładziny z ciemnej sklejki, w którą wstawiono drzwi narożne będące ważnym elementem  ekspozycji. Głównym elementem wyposażenia sali biurowo-konferencyjnej jest projektowana szafa na dokumenty oraz czarny stół konferencyjny. Lada recepcyjna i stół konferencyjny tworzą mini-serię mebli bi-funkcyjnych 2x2.

    Więcej o:

Skomentuj:

Atrakcyjne, funkcjonalne i z ogrodem. Nowe wnętrza warszawskiego showroomu