Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wnętrza pachnące ziołami. Kawiarnia rodzinna z Poznania

red

Kawiarnia w której dobrze będą czuli się zarówno rodzice jaki i dzieci? Takie zadanie postawiono przed projektantami z pracowni mode:lina, którzy zaprojektowali nowe wnętrza dla kawiarni rodzinnej Tymianek z Poznania.

Kawiarnia rodzinna Tymianek w Poznaniu, proj. Mode:lina
Kawiarnia rodzinna Tymianek w Poznaniu, proj. Mode:lina
fot. Marcin Ratajczak, Katarzyna Kitajgrodzka Flarra.pl

Licząca 85 m² powierzchnia kawiarni w projekcie potraktowana została jako jedna wspólna przestrzeń z wydzielonymi strefami wyspy kuchennej, strefy warsztatowej, strefy zabawy i strefy kawiarnianych stolików.

Posiłki przygotowywane są na oczach odwiedzających kawiarnię - wszystko dzieje się w centralnej, otwartej wyspie kuchennej. Z myślą o najmłodszych jedna z jej ścian została zaaranżowana w postaci jako miniaturowa kuchnia przeznaczona do dziecięcych zabaw. Sąsiednia ściana wyspy pomieściła także pudełka na liczne zabawki dla dzieci.

Dla dorosłych przewidziano szereg miejsc przy stolikach. Dla większego komfortu część z nich została wydzielona drewnianymi ściankami. Celem zwiększenia komfortu akustycznego na ścianach pojawiła się tutaj wytłumiająca dźwięki miękka tapicerka, która dodatkowo służy za wygodne oparcie.

Aby rodzice nie denerwowali się o swoje pociechy w drewnianych ściankach zostały wycięte otwory - kształtem przypominające małe domki - za ich pomocą rodzice mają cały czas wgląd na strefę zabaw, a dla dzieci to kolejna atrakcja.

Jasna i przytulna kolorystyka wnętrza oddaje rodzinny charakter kawiarni, która ma być miejscem,w którym dobrze czuhą się zarówno najmłodsi, jak i dorośli.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Wnętrza pachnące ziołami. Kawiarnia rodzinna z Poznania