Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Od pudełka do salonu. Wnętrze inspirowane opakowaniem produktu

red

Małe pudełko, w które pakowane są eleganckie świece z naturalnych wosków stało się inspiracją dla całego projektu wystroju wnętrza salonu sprzedaży MESSAGE CANDLES. Opakowanie zawiera elementy wykonane z surowego forniru orzechowego i to właśnie ten materiał dominuje w nowych wnętrzach.

Salon sprzedaży świec Message Candles w Poznaniu
Salon sprzedaży świec Message Candles w Poznaniu
ANNA B. GREGORCZYK / PL.ARCHITEKCI

Projektanci z PL.architekci podzielili istniejącą tu wcześniej otwartą przestrzeń na trzy strefy: biuro, miejsce spotkań i część produkcyjną. Przegrody zostały wykonane z pasów luźno wiszącego forniru, dzięki czemu ciągle istnieją pomiędzy nimi powiązania a poszczególne przestrzenie wciąż się przeplatają.

Projektując salon chcieliśmy stworzyć charakterystyczną przestrzeń mocno związaną z produktem. Wizualną, poprzez zastosowanie tego samego materiału (forniru orzechowego), który wykorzystuje się do pakowania świec, oraz bardziej ulotną i wrażeniową - intymną atmosferę do prezentacji produktu - mówią architekci

Dyskretne światło padające z sufitu poprzez powlekane materiałem okręgi rozświetla je, jednocześnie rzucając cienie na paski forniru i podłogę. Luźno wiszący fornir wprowadzony w ruch delikatnie się kołysze, zmieniając przy tym rysunek cieni niczym palący się knot świecy.

Projekt został wykonany przy stosunkowo niedużych nakładach finansowych i przy użyciu tanich, mobilnych i prostych materiałów: głównie czarnej farby, pasków forniru i podłogi laminowanej.

Jak oceniacie nowe wnętrza salonu?

Zdjęcie DecoArt24 Wazon 441Zdjęcie HRT Donica 85_73222Zdjęcie Inter-Deco Kwadratowy szklany wazon 15cm (162)
DecoArt24 Wazon 441HRT Donica 85_73222Inter-Deco Kwadratowy szkla...
źródło:Okazje.info

Skomentuj:

Od pudełka do salonu. Wnętrze inspirowane opakowaniem produktu