Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Minimalizm w pełni. Eleganckie wnętrza luksusowego butiku

red

Sopot, elegancki butik i główny cel, którym było wyeksponowanie luksusowego produktu. Jak zaprojektować takie wnętrza? Pracownia Sikora Wnętrza postawiła na minimalizm. We wnętrzach królują szarości, a każdy detal został szczegółowo opracowany - w takim wnętrzu nie ma miejsca na przypadek.

Sopocki butik Eter, proj. wnętrz: Sikora Wnętrza
Sopocki butik Eter, proj. wnętrz: Sikora Wnętrza
fot. TOMIRRI

Minimalistyczne, utrzymane w odcieniach szarości betonu wnętrza zostały zaprojektowane jako elegancka przestrzeń, której głównym celem było wyeksponowanie produktu. W bardzo oszczędnie estetycznie zaprojektowanej przestrzeni królować ma luksusowa odzież i to ona ma przyciągać uwagę klientów.

Zdecydowaliśmy się na prosty i elegancki zabieg – konsekwencję w zestawieniu dwóch wartości: betonu oraz czerni. I choć z pozoru mogłyby się wydawać, że taka przestrzeń będzie surowa, to jednak przebywając w niej odczuwamy głównie spokój, elegancję oraz wyciszenie - opisują swój projekt architekci z pracowni Sikora Wnętrza.

Surowy charakter został nieco ocieplony poprzez wstawienie do środka zabytkowego, ozdobnego stołu i designerskiego fotela. Za klimat odpowiedzialna jest tu także muzyka, zapach i odpowiednio dobrane kwiaty. Pozostałe wyposażenie utrzymane jest w podstawowym charakterze wnętrza. Znajdziemy tu lampy zwieszakowe, które formalnie stanowią jedynie „linię w przestrzeni”. Podobną funkcję spełniają autorskie wieszaki i napis eter - przedstawiający nazwę butiku.

We wnętrzach znajdziemy też duże przesuwne lustra, które dodają elegancji i powiększają optycznie przestrzeń sześćdziesięciowometrowego butiku. Na przeciw nich znajduje się ściana w kolorze grafitowym, w której zostały zaprojektowane drzwi pozbawione górnej framugi wykonane z tego samego materiału co okładzina ściany - dzięki temu całość sprawia wrażenie, jakbyśmy otwierali kawałek ściany, a nie typową stolarkę.

Wnętrza, tak jak oferowany w nich produkt, skierowane są do użytkownika o wyrobionym guście i ceniącego dobre wzornictwo. Znaczenie ma tu każda linia i każdy detal - nie ma tu miejsca na przypadek czy kompromis estetyki z rozwiązaniami technicznymi. Oszczędne formy nie pozwalają na zasłonięcie czegoś czy odwrócenie uwagi. Każdy element musi być szczery i tworzyć kompletną i skończoną formę będącą jednocześnie elementem większej całości.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Minimalizm w pełni. Eleganckie wnętrza luksusowego butiku