Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza tygodnia: mieszkanie w familoku

red

Projektanci z MUS ARCHITECTS odnowili mieszkanie na starym Nikiszowcu. Wnętrze jest przepełnione bielą

Nikiszowiec to mieszkalne osiedle w Katowicach, które pełne jest starych, ceglanych domów. Przez wiele lat kojarzone było głównie z wymagającymi remontu budynkami dla mniej zamożnych mieszkańców. O tym jak duży potencjał tkwi w ceglanych wnętrzach pokazuje metamorfoza jednego z mieszkań dokonana przez projektantów z MUS ARCHITECTS: Annę Porębską i Adama Zwierzyńskiego.

Zaprojektowane przez architektów wnętrze stało się nowoczesne i minimalistyczne. Projektanci zaproponowali spójną kolorystykę. Dominującą biel tylko nieznacznie przełamują kolorowe akcenty: czerwone lampy, zielony dywan i drewniane motywy w łazience.

W familoku udało się dokładnie oczyścić i wybielić ceglaną ścianę. Gruntownej renowacji poddana została stara, drewniana podłoga. Wprowadzenie do wnętrza bieli sprawiło, że te sprawia wrażenie znacznie większego.

Lokal w przeważającej części stanowi otwartą przestrzeń. Salon sąsiaduje z kuchennym aneksem, który w razie potrzeby można w całości ukryć dzięki przesuwnej zabudowie meblowej.

Przygotowanie projektu trwało dwa miesiące. Sam remont kolejne trzy.

Skomentuj:

Metamorfoza tygodnia: mieszkanie w familoku