Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Formichetti w krainie czarów. Niezwykłe wnętrza salonu mody

Redakcja

Współczesne luksusowe showroomy i butiki z odzieżą przyzwyczaiły nas raczej do elegancji zbliżonej do minimalizmu. Utrzymane w tonacjach betonu, starają się być subtelnym tłem dla prezentowanej odzieży. Nowojorski butik Formichettiego pokazuje, że można pójść zupełnie inną drogą.

Nicola Formichetti to jeden z bardziej wyrazistych i kontrowersyjnych projektantów mody. Znamy go między innymi z jego wieloletniej współpracy z Lady Gagą, dla której tworzył niezwykłe kreacje.

Za wnętrza jego nowojorskiego butiku odpowiada Mark Foster Gage - kolejna awangardowa postać, tym razem ze świata architektury. Najbardziej znany jest m.in. z projektu wieżowca, który wyglądem przypominałby gotycką katedrę czy może raczej zabudowania Gotham City z filmów o Batmanie.

Takie połączenie nie mogło dać zwykłego, spokojnego wnętrza. W niedużym pomieszczeniu znalazła się podwieszana struktura utworzona z lustrzanych tafli. Ściany, sufit i podłoga multiplikują odbicia i tworzą nieskończoną przestrzeń, w której odważne kreacje Formichettiego zdają się pulsować kształtami i kolorami. Wnętrze jest niezwykle dynamiczne, wręcz nieco odrealnione, a wszystko jeszcze z dodatkiem laserowych świateł i efektami rzeczywistości wirtualnej.

Wszystko to sprawia, że wnętrza butiku, to pozycja obowiązkowa do zobaczenia zarówno dla wielbicieli awangardowej mody, jak i śmiałej architektury.

    Więcej o:

Skomentuj:

Formichetti w krainie czarów. Niezwykłe wnętrza salonu mody