Formichetti w krainie czarów. Niezwykłe wnętrza salonu mody
Współczesne luksusowe showroomy i butiki z odzieżą przyzwyczaiły nas raczej do elegancji zbliżonej do minimalizmu. Utrzymane w tonacjach betonu, starają się być subtelnym tłem dla prezentowanej odzieży. Nowojorski butik Formichettiego pokazuje, że można pójść zupełnie inną drogą.
Nicola Formichetti to jeden z bardziej wyrazistych i kontrowersyjnych projektantów mody. Znamy go między innymi z jego wieloletniej współpracy z Lady Gagą, dla której tworzył niezwykłe kreacje.
Za wnętrza jego nowojorskiego butiku odpowiada Mark Foster Gage - kolejna awangardowa postać, tym razem ze świata architektury. Najbardziej znany jest m.in. z projektu wieżowca, który wyglądem przypominałby gotycką katedrę czy może raczej zabudowania Gotham City z filmów o Batmanie.
Takie połączenie nie mogło dać zwykłego, spokojnego wnętrza. W niedużym pomieszczeniu znalazła się podwieszana struktura utworzona z lustrzanych tafli. Ściany, sufit i podłoga multiplikują odbicia i tworzą nieskończoną przestrzeń, w której odważne kreacje Formichettiego zdają się pulsować kształtami i kolorami. Wnętrze jest niezwykle dynamiczne, wręcz nieco odrealnione, a wszystko jeszcze z dodatkiem laserowych świateł i efektami rzeczywistości wirtualnej.
Wszystko to sprawia, że wnętrza butiku, to pozycja obowiązkowa do zobaczenia zarówno dla wielbicieli awangardowej mody, jak i śmiałej architektury.
- Więcej o:
"Ludzkość zawsze powinna sięgać po maksimum." Robert Majkut o designie
Matka nowoczesnej kuchni - Margarete Schütte-Lihotzky
Minimalizm w pełni. Eleganckie wnętrza luksusowego butiku
Wnętrzarska rewolucja - z lat 90. do elegancji i komfortu. [PRZED I PO]
Atrakcyjne, funkcjonalne i z ogrodem. Nowe wnętrza warszawskiego showroomu
Od pudełka do salonu. Wnętrze inspirowane opakowaniem produktu
Znani architekci: Oscar Niemeyer - poeta architektury. Brasília była dziełem jego życia
Znani architekci: Gerrit Rietveld. Nie tylko czerwono-czarne krzesło i Dom Rietvelda