Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Miasto Dostępne [KONFERENCJA]

red

21 września 2016 roku odbędzie się konferencja ?Miasto Dostępne?.Celem konferencji jest promocja działań na rzecz poprawy dostępnościmiast - przestrzeni publicznych i budynków, oraz wymiana dobrychpraktyk realizacyjnych w zakresie budowy przestrzeni przyjaznych dlawszystkich.

Miasto dostępne
Miasto dostępne
mat. organizatora
„Niedostępność architektoniczna jest powszechna. Wąskie przejścia, wysokie krawężniki, zbyt mała liczba podjazdów – to najczęściej spotykane bariery architektoniczne, utrudniające życie osobom poruszającym się wózkach. Ale nie tylko im, bo problem dotyczy również osób starszych, chodzących o kulach, słabowidzących, niewidomych, czy też rodziców z małymi dziećmi w wózkach” - mówi Piotr Pawłowski – prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Konferencja ma także zainicjować działania na rzecz wypracowania nowych metod nauczania, dających wiedzę i kompetencje przyszłym projektantom miast dostępnych, czyli architektom, urbanistom i planistom. Jak dodaje Piotr Pawłowski – „błędy inwestorów pojawiają się już na etapie planowania, wynikają z jednej strony z braku wiedzy, ale też z wciąż niedostatecznych regulacji prawnych. Nadal odnotowujemy brak zrozumienia dla idei „projektowania dla wszystkich”, zakładającej też dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Bardzo często już na etapie projektowania architekci i inwestorzy traktują dostępność architektoniczną jako zbędną fanaberię, która tylko podnosi koszty realizacji projektu”.

Konferencja „Miasto Dostępne” odbędzie się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, przy ul. Rektorskiej 4, w Warszawie. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferencję organizują: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Towarzystwo Urbanistów Polskich, we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej i Wydziałem Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Zapraszamy do udziału w konferencji, na zgłoszenia czekamy do 10.09.2016 roku. Wypełniony formularz prosimy przesłać na adres: miastodostepne@tup.org.pl. Szczegółowy program konferencji znajdziecie Państwo pod adresem:
http://www.integracja.org/bariery-architektoniczne/konferencja-miastodostepne/
Dodatkowe informacje na stronie: www.tup.org.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Miasto Dostępne [KONFERENCJA]