Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Siła prostoty - nowoczesne apartamentowce w skandynawskim stylu [KRAKÓW]

red

Niska zabudowa, przestronne wnętrze, okna wychodzące na zielony skwer to charakterystyka budynku mieszkalnego, w którym niejeden z nas chciałby zamieszkać. Realizacja nowoczesnych apartamentowców na krakowskiej Krowodrzy została doceniona w konkursie architektonicznym im. Stanisława Witkiewicza. Zobaczcie jak wygląda nagrodzona inwestycja.

Apartamentowce Lea Kraków
Apartamentowce Lea Kraków
materiały prasowe

Apartamentowce LEA zaprojektowane przez pracownię Kita Koral Architekci cechuje powściągliwość i elegancja skandynawskich osiedli mieszkaniowych. Efekt ten został uzyskany dzięki zastosowaniu harmonijnej kolorystyki i niskiej zabudowy. Elewacje budynków mieszkalnych obłożono cegłą klinkierową w odcieniu antracytu. Duże przeszklenia doświetlają przestrzeń mieszkalną światłem dziennym, budynki usytuowano tak, by ich okna wychodziły na wschód i zachód.Dodatkowym walorem dla przyszłych mieszkańców są duże powierzchnie balkonów i tarasów. Wyjścia z klatek otwierają się na wspólny dziedziniec, tworząc tym samym przestrzeń, która sprzyja sąsiedzkim interakcjom. 

Surowe, betonowe schody współgrają z ciemną, ceglaną elewacją budynku. Ogrodzenie wykonano z kamieni ułożonych swobodnie w kieszeni utworzonej z metalowej siatki. Do tego rozwiązania nawiązuje również drobny żwir wysypany w strefie zabudowań oddzielający ścieżki dla pieszych od zielonego skweru i wewnętrznych, pomniejszych stref zielonych.

Apartamentowce znajdujące się w Krakowie to przykład połączenia idei miejskiego budynku mieszkalnego z domkiem jednorodzinnym. Kameralna inwestycja mieszkaniowa położona jest zaledwie 4 km od centrum Krakowa. Niestety, luksusowe apartamentowce dostępne są dla nielicznych. Czekamy z niecierpliwością, kiedy standardy dobrej architektury zagoszczą na stałe w przestrzeni polskich miast. 

Opisywana realizacja niedawno zdobyła Nagrodę im. Stanisława Witkiewicza przyznawaną przez Województwo Małopolskie za najlepsze współczesne realizacje
architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego regionu. Projekt: Kita Koral Architekci, inwestor: Modern Living. 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Siła prostoty - nowoczesne apartamentowce w skandynawskim stylu [KRAKÓW]