Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

JEMS Architekci laureatami konkursu na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną w centrum Gdyni

red

Konkurs na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną wraz z zagospodarowaniem terenu przy Nabrzeżu Prezydenta w Gdyni wygrała pracownia JEMS Architekci z Warszawy. Nowa inwestycja Gdynia Waterfront zakłada powstanie kilku obiektów w rejonie ulic Waszyngtona, Hryniewieckiego i Jana Pawła. Łączny obszar przeznaczony pod zabudowę wynosi prawie pięć hektarów. W planie znalazły się: budynki mieszkalne, biurowce, lokale usługowe i hotel z centrum konferencyjnym, a także siedziby instytucji kultury i kino. Powierzchnia przyszłej zabudowy szacowana jest na 75 000 metrów kwadratowych.

JEMS ARCHITEKCI - zwycięska koncepcja na zabudowę terenu przy Nabrzeżu Prezydenta w Gdyni
JEMS ARCHITEKCI - zwycięska koncepcja na zabudowę terenu przy Nabrzeżu Prezydenta w Gdyni
JEMS Architekci

Nagrodzona koncepcja przygotowana w pracowni JEMS Architekci odwołuje się w swojej oszczędnej stylistyce do modernistycznej zabudowy Gdyni. Jury doceniło nie tylko koncepcję architektoniczną, ale i sposób rozmieszczenia poszczególnych budynków oraz aranżację przestrzeni publicznej, która została pomyślana w taki sposób, by była dostępna i atrakcyjna dla mieszkańców. W werdykcie czytamy:

W kreowaniu przestrzeni publicznych wykorzystano tu klasyczne elementy tworzące tzw. „miękkie granice" - jak arkady czy pergole, dzięki czemu koresponduje z otoczeniem. Publiczny, a zarazem kameralny charakter wnętrz urbanistycznych cechuje ludzka skala, sprzyjająca kreowaniu dobrej atmosfery i „życia między budynkami".

Prace nad przygotowaniem projektu architektonicznego na podstawie wyłonionej w konkursie koncepcji mają potrwać około roku. Rozpoczęcie budowy planowane jest na 2018 rok, a ukończenie inwestycji dwa lata później. 

Nie znamy jeszcze dokładnych kosztów inwestycji, ponieważ dopiero rozpoczynamy prace nad ustalaniem rodzaju materiałów, z jakich wykonane zostaną budynki - powiedział Janusz Tybuszewski, przedstawiciel spółki Vastint Polska.

W konkursie brały udział zaproszone pracownie:  Fort, Warsztat Architektury, Apa Wojciechowski, Kuryłowicz & Associates oraz JSK Architekci. Inwestorem i głównym organizatorem konkursu jest spółka Vastint Poland.

ZOBACZ WIZUALIZACJE >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

JEMS Architekci laureatami konkursu na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną w centrum Gdyni