Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Urząd z nową siedzibą. Szara wieża od JEMS Architekci

red

O budowie nowej siedziby Transportowego Dozoru Technicznego mówi się już od kilku lat. Rozstrzygnięcie przetargu na budowę gmachu pozwala mieć nadzieję, że inwestycja z fazy planowania przejdzie do realizacji.

Nowy biurowiec Transportowego Dozoru Technicznego na warszawskim Mokotowie, proj. JEMS Architekci
Nowy biurowiec Transportowego Dozoru Technicznego na warszawskim Mokotowie, proj. JEMS Architekci
mat. inwestora

Transportowy Dozór Techniczny dziś mieści się w wynajmowanych pomieszczeniach w biurowcu Orco Tower. Kilka lat temu wyznaczono działkę w rozwidleniu ulic Puławskiej i Domaniewskiej w Warszawie jako przyszłą lokalizację własnej siedziby urzędu. Trójkątna działka położona jest dokładnie na osi ulicy Puławskiej - jednej z najważniejszych warszawskich ulic.

Koncepcja budynku powstała w pracowni JEMS Architekci. Projektanci zaproponowali smukłą, szarą bryłę, która znakomicie wykorzystuje lokalizację działki. Patrząc z ulicy Puławskiej zobaczymy wysoką, nieco ascetyczną szarą wieżę o regularnych podziałach, która będzie górować nad niską zabudową starego Mokotowa, czy nad późniejszymi zabudowaniami z okresu PRL-u czy czasów współczesnych.

Budynek będzie składał się z dwóch brył. Niższego pięciokondygnacyjnego podium i wysokiej, dziewiętnastopoziomowej wieży o wysokości 54,62 m (to mnie więcej tyle ile budynek Universalu stojący za Rotundą). Pod całym obiektem zlokalizowano też dwukondygnacyjny parking podziemny ze 121 miejscami postojowymi.

Na parterze budynku poza holem wejściowym zaplanowana została także część restauracyjna. Pierwsze piętro to głównie przestrzenie konferencyjne. Wyżej, na kondygnacjach 02-06 zaplanowano część biurową przeznaczona dla pracowników Transportowego Dozoru Technicznego, zaś najwyższe partie wierzy przeznaczone zostały na część zamieszkania zbiorowego, przeznaczoną do zakwaterowania pracowników Transportowego Dozoru Technicznego bądź gości będących uczestnikami szkoleń, spotkań konferencyjnych i innych imprez.

W rozstzrygniętym własnie przetargu na wykonanie prac budowlanych jako generalny wykonawca wyłoniona została firma BUDIMEX S.A. Budowa obiektu ma trwać 32 miesiące.

Budynek będzie miał znakomitą ekspozycję i ma szansę stać się jednym z głównych punktów orientacyjnych na mapie południowego Mokotowa. Do Warszawskich rekordów wysokości będzie mu wprawdzie daleko, ale położenie z dala od centrum będzie czyniło z niego jeden z najwyższych obiektów w okolicy. Trzymamy kciuki, aby był to symbol, z którego Okoliczni mieszkańcy będą mogli być dumni.

ZOBACZ WIZUALIZACJE >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Urząd z nową siedzibą. Szara wieża od JEMS Architekci